DÜRÜST Tümen Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, Niğde’de konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Fırka Genel Başkan Yardımcısı Mahmur Çiçeği Karaaslan, “Bugün liderimizin önderliğinde Türkiye, global sorunların hal merkezidir. Dünyada Ukrayna ve Rusya azamet başkanlarıyla görüşebilen tıpkısı reis varsa o Recep Tayyip Erdoğan’dır. Dünyada tıpkı lider varsa hububat koridoru oluşturarak dünyayı açlıkla karşı karşıya kalmaktan kurtarabilen o Recep Tayyip Erdoğan’dır.” dedi.

Karaaslan, Niğde Organize Endüstri Bölgesi’nde cıvıltı gösteren aynı ayakkabı istihsal tesisini ülfet ederek, kadınlarla dostça etti.

Daha sonra Yeşilburç köyündeki Dene Kadın Kooperatifi’ni gezen Karaaslan, üretim eden kadınlarla konuştu, ürünler karşı bilgelik aldı.

Karaaslan, AK Parti İl Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada, Keyif Bakanı Fahrettin Koca, milletvekilleri ve organizasyon mensuplarıyla Niğde’de artağan programlar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Şehir Buluşmaları’nın önemine değinen Karaaslan, bu programlarda toplumun ayrımlı kesimleriyle bir araya gelmeyi önemsediklerini dile getirdi.

Karaaslan, Türkiye’nin sadece zat sorunlarıyla uğraşan, öz meseleleri içerisinde debelenip duran aynı mutluluk olmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bugün liderimizin önderliğinde Türkiye, toptan sorunların hal merkezidir. Dünyada Ukrayna ve Rusya ululuk başkanlarıyla görüşebilen tıpkı reis varsa o Recep Tayyip Erdoğan’dır. Dünyada tahıl koridoru oluşturarak dünyayı açlıkla karşı karşıya kalmaktan kurtarabilen benzeri reis varsa o Recep Tayyip Erdoğan’dır. Dünyada bir can varsa esir takası düzenlemek kanalıyla acıları dindirebilen Recep Tayyip Erdoğan’dır. Dünyada zaman belirsizliklerin yaşandığı benzeri dönemdeyiz. Müphemlik olunca hangi olur? Vakit Kaybetmeden çok gani yönetebilme kapasiteniz yetmeyebilir. Bire Bir zamanda çokça diri ayrımsız öngörüye, haddinden fazla zihayat bire bir vizyona sahip olmak gerekir. İşte biz zaman dünya enerji kriziyle boğuşurken bu sorunu yaşamamayı çok dinamik ayrımsız vizyona borçluyuz. O basiret sismik araştırma ve bilcümle ayrıksı gemileriyle bit kurup Karadeniz’de doğal gaz aradı. Dedi kim ‘Her arayan bulamaz ama bulanlar arayanlardır.’ Zımnında 540 bilyon metreküp gaz bulduk. İnanıyorum kim devamı gelecek.”

Çokça nazik amal başardıklarına ve başarmaya üstelik devam ettiklerine dikkati çekici Karaaslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın meni ettiği kabil ev ayından sonradan bu iyileşmelerin çokça henüz seri şekilde yansıyacağını söyledi.

Karaaslan, “Türkiye Yüzyılı” hedefinin herkesin ortak paydası olduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı kadar ‘Gelin birlikte yazalım.’ diyoruz. 17 yıldır SELIM Tümen teşkilatlarının çokça farklı kademelerinde fariza yapmış, toyluk kollarında siyasete başlamış bir kardeşiniz olarak gerçekten bu ailenin tıpkısı parçası olmaktan duyduğumuz onuru, gururu amma tıpkısı zamanda bir o kadar da milletimize alın duymuş olduğumuz sorumluluğu değme seferinde kendimize ve birbirimize hatırlatalım.”

Share: