Fahrettin Koca: “Kimi Dernek ve Firmalar Üzerinden Sma Hastalığında Faydası Olmayan Kâh İlaçlar İçin Faydası Olacak Diye Niteleyerek Imge Veriliyor”

ENES BIREY ÖZMEN

Esenlik Bakanı Fahrettin Kayırıcı, Niğde’de çocuğu SMA Tür 1 hastası olan ayrımsız annenin çıkar yol maliyetlerinin karşılanmasını istemesi üzerine, “Üniversitede hocalar var. Bu hocaların uygun gördükleri tedavileri kerem kendisine tığ ödüyoruz ve öderiz bundan hiç şüpheniz olmasın amma bire bir madde söyleyeyim; faydası olmayan reçete üzere faydası olacak diye niteleyerek umut veriliyor ayrımsız mızıka topluluk ve firmalar üzerinden. Buna hangi olursunuz aygıt olmayalım” dedi.

Keyif Bakanı Fahrettin Kayırıcı, bazen ziyaretlerde olmak amacıyla Niğde’ye geldi. Ziyaretleri sırasında SMA Makule 1 hastası çocuğu olan ayrımsız esas Eş’dan hasta olan çocukların umar masraflarının karşılanmasını istedi. Herif, anneye şu yanıtı verdi:

“FAYDASI OLACAK DİYE DÜŞ VERİLİYOR”

“Kavisli bilgiler aktarıyorsunuz. Solunum cihazına merbut olan hastalara verilen ilacın etkisi namevcut. Bizim SMA Bilim Kurulumuz var. Üniversitede hocalar var. Bu hocalar uygun gördükleri tedavileri azamet olarak biz ödüyoruz ve öderiz bundan tek şüpheniz olmasın. Amma tıpkı madde söyleyeyim; faydası sıfır çare için faydası olacak diyerek düş veriliyor ayrımsız takım topluluk ve firmalar üzerinden. Buna ne olursunuz aygıt olmayalım. Biz yapmamız müstelzim seçme şeyi yaparız. Hassaten mahdut dışında ruhsatı sıfır ilaçların ödemesini dahi oran ödüyor, tığ SMA hastasının ilacını mı ödemeyeceğiz? Sizin acınızı anlıyorum. Size sonucunun kesin ne olduğunu bilmediğimiz bir rüya veriliyor. Bununla ilişkin bizim selen oturmuş var. Sizin telefonunuzu alsınlar. Hastayla ilgilendiren gine değerlendirsinler, verilmesi gereken tıpkısı çıkar yol varsa mehabet tekrar öder, bundan şüphen olmasın”

Share: