Erzurum’da “Uluslararası Tarihi İspir Panayırı” başladı

Erzurum’un İspir ilçesinde planlı “Uluslararası Tarihi İspir Panayırı” bayram yürüyüşü ve gösterilerle başladı.

Mehteran ekibi eşliğinde İspir Hükümet Meydanı’ndan başlayan meze yürüyüşü, panayır alanında akıbet buldu.

İspir Şehremini Ahmet Ateşin, panayırın, İpek Yolu güzergahı üzerindeki ilçede 7 asırdır selis ayrımsız şekilde devam ettiğini belirtti.

Yaptıkları icraat hakkında bilgiler veren Ateşin, hizmetleri vatandaşlara ulaştırmadaki katkılardan hava ilgililere teşekkür etti.

Ateşin’un konuşmasının ardından İspir Belediyesi, İlçe Açıkgöz Komutanlığı ve İlçe Müftülüğünce hazırlanan İspir Nişanı, İspir Belgi Beratı, Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim’den oluşan ihsan seti, tören düzeni üyeleri vasıtasıyla martir aileleri ve yakınlarına takdim edildi.

Daha sonraları Uluslararası Tarihi İspir Panayırı’nın küşat kurdelesi kesildi.

Erzurum umum oyunları ekibinin gösterileri ile bitmeme fail etkinlik kapsamında, cirit gösterileri yapıldı.

MHP Genel Komutan Yardımcısı ve Erzurum Mebus Kamil Işıklı ile beraberindekiler bile alanda kurulan çadırları musahabe etti.

Türk folk müziği sanatçıları Aysun Gültekin ve Nurullah Akçayır’ın da dinleti verdiği etkinlikte, vatandaşlar türküler eşliğinde halay çekti.

Panayır, 11 Eylül’e kadar devam edecek.

Etkinliklere, Pazaryolu Kaymakamı ve İspir Ilçebay Vekili Mustafa Katı Çelik, Erzurum Büyükşehir Belediye Komutan Vekilleri Fevzi Polat ve Hüseyin Koçan, mekân ilçelerin belediye başkanları, kurum amirleri, siyasal parti ve sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ile üyeleri, gelişim adamları, muhtarlar, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Share: