Güzün kampın adresi doğunun adsız cenneti “Hazar Gölü”

Sonbaharda kampın adresi doğunun adsız cenneti “Hazar Gölü”

ELAZIĞ Üç tarafı sularla dönük yarımada konumundaki Elazığ’ın Sivrice ilçesinde kayran kayran Hazar Gölü, Türkiye’nin dört bir yanından gelen kampçı ve doğaseverleri ağırladı. Etkinliğe katılan onlarca gönül sonbaharda doğanın keyfini çıkardı.

Türkiye’de derinliği ile geçmiş tam düzlük düz, 22 kilometre uzunluğa ve 6 kilometre genişliğe eş Hazar Gölü’nün kıyıları, sonbaharın benzersiz güzelliğiyle yurdun ciharıyek yanından gelen kampçı ve doğaseverlere sülale sahipliği yaptı. Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin ve Batman özellikle doğmak amacıyla yer illerden bir nice ziyaretçinin ilişki odağı olan Plajköydeki Hazar Gölü kıyısı, sonbaharda ise doğaseverlerin kullanılmamış flaş mekanı haline geldi. Sonbaharın sunduğu benzersiz manzarası ile seyyar ve gönüllülerden oluşan katılımcılara görsel ziyafet sunana mekanı ilk defa görenler ise şaşkınlığını gizleyemedi. İl dışından gelen kampçıları Plajköydeki Sulh Gölü kenarında ağırladıklarını belirten Elazığ Dinlenme Kampı Kulübü Başkanı Kamuran Aşari, “Seçkin yıl Elazığ’ın Plajköy kasabasında tınlamalı benzeri şekilde bu asıl aktivitelerle Sulh Gölünü tanıtmayı amaçlıyoruz. Sair şehirlerden gelenlerin Elazığ’bile hakeza bir meydan var mıydı ve Elazığ bu kadar evire çevire miydi kabilinden tepkileri oldu” dedi.

Kampa Ankara’dan katıldıklarını ve manzaraya hayran kaldıklarını dile getiren Fatih Alicenap, “Hava az buçuk soğuktu amma düzlem çok sunturlu ve eğlendik. Farklı illerden gelen arkadaşlarımızla birleşme fırsatı bulduk. Ülkemizin rastgele yeri behişt. Buralar dahi valör biçilemez” diyerek konuştu. Malatya’dan hempa grubuyla gelişigüzel katılan Sena Nur Gül ise “Çok fena hâlde etkinlikler vardı, hepsine katıldık. Çokça eğlendik, umarım gene peki. Bura haddinden fazla pir düzlük. Henüz ilk böyle ayrımsız düz olduğunu duymuştum ama tek gelmek talih olmamıştı. İlk kere bu dinlenme kampı yardımıyla geldim” şeklinde konuştu.

Share: