Federasyon lehtar doldu YÜZÜCÜLER BOĞULDU!

Türkiye Yüzme Federasyonu’nun (TYF) nisan ayındaki seçimli alışılmamış umumi kurulunda 204 delegeden 108’inin oyunu kayran Erkan Yalçın, başkanlığa seçildi. İmam-hatipli olan Sarp, federasyon yönetimine AKP’lileri almayı yeğleme etti. AKP eski milletvekili adayı Salih Başparmak ve AKP Çankaya İlçe Teşkilatı Başkanı Ali Güven, başbuğ yardımcılıklarına getirildi.

Yöntem spora güzel bulaşınca, skandallar birbirini kovaladı. Söz Gelişi, yargıcılık belgesi sıfır eşhas resmi müsabakalarda yargıcılık yaptı. Yöneticiydi, antrenör oldu! AYNI kulüp yöneticisi, uluslararası müsabakalarda çalıştırıcı ve masör kendisine görevlendirildi. Seçmelerde barajı geçen iki sporcu milli takıma alınmadı, barajı geçemeyen iki sportmen kadroya karışma edildi. Çocukların harcırahlarına ahali koyduğu için ailelerle davalık olan kişiler, antrenör yapıldı.

Yönetimdekilere yakın kişilere ve ‘yandaş’ spor kulüplerinin antrenörlerine federasyon kasasından maaş bağlandı. Eksiksiz bu skandalların ardından Budapeşte’üstelik planlı Acun Akarsu Sporları Şampiyonası’na giden 6 sporcumuz elemeleri geçemedi, dömifinal birlikte yüzemeden Türkiye’ye döndü.

Share: