Göbek Güreşi Beklenti Kadınlar ve Rical Türkiye Şampiyonası’nda Bilecikli sporculardan nazik muvaffakiyet

Gömlek Güreşi Ümit Kadınlar ve Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda Bilecikli sporcular turnuvaya işaret vurarak topluluk halinde Türkiye ikincisi oldu.

Türkiye Anadan Görme Güreşler Federasyon Başkanlığı’nın 2022 yılı ruh programında düz düzlük Ümitler Gömlek Güreşi Türkiye Şampiyonası 11-13 Teşrinisani 2022 tarihlerinde 34 ilden 400 sporcunun katılımı ile Niğde’birlikte gerçekleştirildi. Hem kız hem bile eş kategorisinde mindere sâdır Bilecikli sporcular turnuvaya damga vurarak mızıka halinde Türkiye ikincisi oldu. Kızlar kategorisinde 48 kilogramda sıklette mindere çıkan kudretli sportmen Sıla Durmaz hep rakiplerini yenerek zer madalya elde etti ve Türkiye Şampiyonu oldu. +70 kilogramda sıklette mindere çıkan Hatice Nur Göktaş, 63 kilogramda Şevval Baran Tunca ve 52 kilogramda Çilem Ziyalı Söğüt sim madalya elde ederek öz sıkletlerinde Türkiye ikincisi olurken 57 kilogramda savaşım fail Sümeyye Deniz ise tunç madalya elde etti ve Türkiye üçüncüsü oldu.

Beklenti Erkekler kategorisinde +90 kilogramda sıklette mindere sâdır Mikail Zaloğlu Türkiye Şampiyonu olurken +90 kilogramda mücadele fail Fatihcan Erhan sim madalya elde etti ve Türkiye ikincisi oldu. 60 kilogramda sıklette Bekir Can Taraklı ile 73 kilogramda sıklette uğraş fail Serkan Değirmenci bronz madalya elde ederek Türkiye üçüncüsü oldu. Bu sonuçların arkası sıra toplamda 2 değerli, 4 gümüş ve 3 bronz madalya elde eden Bilecikli sporcular mızıka halinde turnuvayı ikinci tamamladı. Turnuvanın yeryüzü centilmen sporcusu ödülü ise 52 kilogramda savaş eden liyakatli sporcu Merve Aybüke Özdemir oldu. – BİLECİK

Share: