Gümüşhane yerli haberleri: Gümüşhane’de kadına müteveccih seri savaşım toplantısı yapıldı

Gümüşhane’de Ilbay Yardımcısı Mualla Recai Yerlikaya başkanlığında Familya İçi Hız ve Kadına Yönelik Şiddetle Uğraş toplantısı gerçekleştirildi.

Gümüşhane Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Mehabetli Recai Yerlikaya ile alay malay ilgili çekicilik yöneticileri ve sivil cemiyet örgüt temsilcileri katıldı. Toplantıda karı içi ve kadına cebin uçarı savaşım alanında çalışan kurumların 2022 yılı verileri değerlendirilerek bulunan duruma ilgili analizler yapıldı.

Gümüşhane’nin sair illere göre eş içi takat ve kadına müteveccih şiddet noktasında elan iyi ayrımsız yerde olduğunu söyleyen Ilbay Yardımcısı Yerlikaya, “İçişleri Bakanlığımız ve Ev Içtimai Hizmetler Bakanlığımızın kadınların ve çocukların maruz kaldığı ivinti, taciz gibi keskin eylemleri çelmek hesabına kullanıcılara sunduğu resmi benzeri aplikasyon olan KADES uygulamasını henüz de yaygınlaştırarak, ilimizin değişik noktalarında tanıtarak, uygulamayı kullanan vatandaşlarımızın sayısını artıracağız. dedi. – GÜMÜŞHANE

Share: