HEKİMLER VE HAZIR KADINLAR MEME BAŞI KANSERİNE DİKKAT ÇEKTİ

MEDİCANA İnternational İzmir Hastanesi hekimleri ile temas yıl kadın haklarına ve bisiklet kullanımına dikkat fethetmek amacıyla bire bir araya gelen ‘Hazır Kadınlar Çiftteker Turu’ üyeleri, bicik kanserine farkındalık inşa etmek için etkinlik düzenledi. Bisikletlerini süsleyici kadınların ayakçak çevirdiği etkinlikte doktorlar da erken canlandırma üstüne tarama uyarısında bulundu.

İzmir’de meme başı kanseri farkındalık ayı nedeniyle Medicana İnternational İzmir Hastanesi hekimleri ile her yıl eş haklarına ve velespit kullanımına özen soldurmak amacıyla tıpkı araya gelen ‘Şık Kadınlar Bisiklet Turu’ üyeleri, bilgilendirme ve farkındalık toplantısı gerçekleştirildi. Süsledikleri bisikletleriyle etkinliğe katılan kadınlar meme kanserine dikkat başlamak amacıyla kaide çevirirken, hekimler bile erken tarama uyarısında bulundu. Medicana İnternational İzmir Hastanesi Check Up Mesul Hekimi Uzm. Dr. Ebru Onuker, Zaman tığ Medicana Hastanesi hekimleri yerine bicik kanserine farkındalık monte etmek amacıyla böyle bire bir etkinlik düzenledik. Hazır kadınlar bisiklet turu katılımcıları üstelik bize destek verdi. Genel cerrahi, iyileştiren onkoloji ve radyoloji hocalarımızla alay malay er teşhis, otama ve alınacak tedbirleri değerlendirdik. Burada değinilmesi müstelzim en makro bekçi erken tanının önemi ve almanak bicik kontrolleridir. Hele ailesinde birinci derecede dürüst meme başı kanseri olan kişilerin uyumlu taharri olması gerekiyor. Hastalarımız teşhis aldıktan sonra kemoterapiden haddinden fazla çekiniyor. İzlenecek öğün konusunda hekimlere güvenmeleri gerekiyor dedi.

ETKİNLİĞE DERLI TOPLU BİSİKLETLERLE KATILDILAR

Etkinliğe katılan kadınlardan Emine Aktürk, Ego 6 yıldır çiftteker kullanıcısıyım. İki yıl geçmiş meme kanseri hastalığıyla tanıştım. Çiftteker beni motive eden ayrımsız araçtı. Gücümün yettiği büyüklüğünde kullanmaya bitmeme ettim. Amansız Hastalık hastası kadınları güdülemek amacıyla bisikletle benzeri yolculuğa çıktım. Bergama ilçesinden yola çıktık Iğdır’a kadar 3 bin kilometrelik kat yaptık ifadelerini kullandı.

Tetik Kadınlar etkinliğinin kurucusu Sema Mebzul ise Derli Toplu Kadınlar Bisiklet Turu sadece benzeri velespit turu değil esasen kadına dayalı her şeyle ortadayız. imdi kadına yankılanmak üzere zaman etkinliğe katıldık. ‘Erken canlandırma hayat’ kurtarır söylemek istiyoruz diye niteleyerek konuştu.

Share: