İNGİLTERE’NİN ‘GİTMEYİN’ UYARISI YAPTIĞI ŞIRNAK’TAKİ KONSERE 20 BİN KİŞİ KATILDI

İNGİLTERE Dışişleri Bakanlığı’nca 27 Eylül’dahi güvenlik gerekçesiyle gidilmemesi için yapılan uyarılara karşın Şırnak’ta, 20 bin kişinin katılımıyla dinleti düzenlendi. Ilbay Osman Bilim Adamı, ailesiyle gençlerle olduğunu belirterek, Onların amaçları elhak bu ülkeyi saklamak. Onlar buradaki Kürt halkının dostları değil. İngilizler dahi Almanlar bile buraların düşmanları dedi.

Şırnak Valiliği ve Şırnak Belediyesi organizasyonuyla yapılan ‘Şırnak Kültür Şöleni Konserleri’nde geçkin tün binlerce kişinin katıldığı konser düzenlendi. Şırnak Üniversitesi yerleşkesindeki ayak topu sahasındaki etkinliğe Şırnak Valisi Osman Âlim, Belediye Reisi Mehmet Yarka, Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, İl Güvenlik Müdürü Cemal Dalman ve 20 bin dirilik katıldı. Etkinlikte Şırnaklı dengbejler, evcil şarkıcı ve toplumsal iletişim araçları fenomeni Tıvorlu İsmail ile şarkıcı Alişan sahneye çıktı. Alişan ile Tıvorlu İsmail, konserde düet yaptı. Şırnaklılar, konserde seslendirilen şarkılarda halay çekip eğlendi.

Şırnak Valisi Osman Bilimci ise İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nca sosyal medyadan 27 Eylül’üstelik asayiş gerekçesiyle kente gidilmemesi yönünde yapılan uyarıyı hatırlatarak, ailesi ve gençlerle birlikte burada olduklarını söyledi. Bilimci, Onların amaçları filhakika bu ülkeyi saklamak. Onlar buradaki Kürt halkının dostları değil. İngilizler dahi Almanlar birlikte buraların düşmanları. Filhakika Osmanlı’dan beri buraya düşmanlık yapmışlar. Bilinen 100 yıl önceki bu bölgede ilkin Irak, Suriye görünmek üzere karıştıranlar onlar. Zaman Suriye’da eğer 1 milyon koca ölmüşse bunun müsebbibi İngilizler, Almanlar ve Fransızlar, Amerikalılar. Burada erinç var. Mutluluk var. Gecenin bu saatinde insanlar bahtiyar bir şekilde eğleniyorlar. Güvenlikle ilgili tek dava namevcut. Ego onlara şurası tercüman olmak istiyorum; şayet onlar Londra’üstelik, Berlin’da rahatlarsa tığ zaman burada Şırnak’ta huzuru ve güvenliği sağladığımız için rahatlar. Onlar şurası unutmasınlar; Avrupa Birliği ve NATO’nun sınırları Şırnak’tan, Hakkari’den başlar ve bura güvenliyse onlar de güvendedir. Şurası bilsinler ki esasta onlar, bize çok madde borçlular. Tığ onların güvenliğini sağlıyoruz, huzurunu sağlıyoruz diye niteleyerek konuştu.

Etkinlik, Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü Hanek Topluluğu gösterisi ve konserlerle gecenin ilerleyici saatlerine büyüklüğünde sürdü.

Share: