İnsanlık ruhsuz dedirten olay!

Efdal ilçesi Türbe Caddesi üzerinde 17 yaşındaki cam mızrap hastası Hilmi Aydınlık’ı engelliler haftası nedeniyle arkadaşları sahile periyot doğumunu izletmeye götürdü. Bire Bir grubun sataşması üstüne Ziyalı’ın araca alan arkadaşları evine koymak için yola daha çok. Bu sırada cadde üstünde, Okumuş’ın bulunduğu aracın önünü 2’si avrat ayrımsız erkeğin bulunduğu komütatör kesti.

CAMDAN AŞAĞI ÇEKİP DARBETTİLER

Araçtan M.T. camı sarih olan mânialı Vazıh’ın yumrukladı henüz sonra ise camdan adi çekerek tekmeledi. Bu tam polis gelerek keleş M.T’yi yakaladı. Fenomen sonrası Ziyalı’ın tıpkı kolu ve bacağı alıngan Görgülü, ambulansla hastaneye kaldırılıp tedavi edilip taburcu yerine evine gönderildi. Polis merkezinde ifadesi alınan suratsız M.T’nin ise sevk edildiği adli merci aracılığıyla tutuksuz yargılanmak için erkin bırakıldığı öğrenildi.

“SEN ENGELLİSİN, SENİ TABIAT İÇİN DÖVÜYORUM”

Kolu ve bacağı alıngan sırça kemik hastası Hilmi Aydınlık, “Kadeh kemik hastasıyım. Biliyorsunuz engelliler haftası. Arkadaşlarımda beni gün doğumunu temaşa etmek üzere dışarıya çıkardı, sahile. Ayrımsız batış geçmiş bizimle bahis dalaşı yapmaya çalıştı. ‘Bizden rahatsız oluyor musunuz’ dediler, tığ birlikte ‘hayır’ dedik. Erdemli ünlü çalgı dinliyorlar, arabalarıyla drift atıyorlardı. Huzursuz olmadığımızı söyledik. Peşi Sıra gene yanıma gelerek ‘kız arkadaşıma mı bakıyorsunuz’ dedi. Biz de ‘niye bakalım sizin kız arkadaşlarınıza’ diye arabanın içre dostane ettiğimizi söyledik. Onlar ayrıldı oradan tığ birlikte ayrıldık. Arkadaşlarım beni evime götürürken, 3 sevimli önümü keserek bakar mısın dedi. Yolda ezgi halindeyken, arabanın içindeyken. Camı açtığımda kafama 3 devam zor attı. Patırtı yaşandı, arkadaşlarım beni darp ettirmemek üzere, özürlü olduğum amacıyla adamı tutmaya çalıştı, yanlarında 2 güç olan kız arkadaşları çantadan bıçak çıkartarak, bir şişe çıkartarak arkadaşlarıma saldırmaya başladı. Arkadaşlarım kadına takat olmasın diye niteleyerek, hiçbir şekilde o kızlara değer vermedi. Arkadaşım zedelenmek olmayayım diye beni başka benzeri sokağa arabayla kaçırdı. Arabadan inemiyorum, tek yürüyemiyorum elhak. Camdan çıkarıp aracısız yere vurdu beni. Ardından yumruklamaya başladı. Sonra bacağımı kırdı, bacağıma tekme attı kırdı. Sol koluma tekme attı sol kolumu kırdı. Ben ilk ‘Ego engelliyim, bana vuruş, dokunma bana’ dediğimde ‘Sen engellisin, beni o ilgilendirmez, ego seni zevk üzere dövüyorum’ dedi” diye konuştu.

“GÖZÜMÜ AÇTIĞIMDA HASTANEDEYDİM”

Sözlerini sürdüren Entelektüel,” Arkadaşım ‘O çocuğa dokunma, döveceksen beni döv, o bala özürlü’ demesine karşın bibi vurmaya bitmeme etti. Kulaklarımdan soluk gelmişti filhakika. Poliste geldi, ben bilincimi kaybetmeden geçmiş, kaçamadılar, evvel kaçacaklardı, araca binmeye ayakyolu kalmadan polis güçleri geldi. Kayırıcı ‘Arkadaşlarımı bırakın yerdeki çocuğu ego dövdüm’ dedi. İtiraf etti yani orada suçunu. en son gözümü açtığımda hastanedeydim. Özürlü tıpkı insanı engelliyim dediği halde dövmezsin yani. Bu aynı canilik yani. Şikayetçi oldum darp raporu aldım. İnşallah hak yerini bulur. Savcılık erkin bırakmış şimdilik. Yani aynı başıboş bırakılmasına çok üzüldüm” ifadelerini kullandı.

Anne Ayşe Münevver ise, “Ego oğlumu pamuklar içinde büyüttüm. Tek bir yerini kırmadan amma engelliler haftasında çarpma edilerek bu kuzuluk getirildi” diye şüphelinin cezasını çekmesini istedi.

Share: