İstanbul’u kana bulayacakken yakalanmıştı! PKK’lı Mehdi Mıhçı’nın irfan anları görüntülendi

Fatih’te PKK terör örgütüne müteveccih planlı operasyonda, örgütün sözde hususi kuvvetlerinin mensubu Mehdi Mıhçı cali kimlikle yakalanmıştı. Mıhçı’nın İstanbul sokaklarında dolaşırken güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı.

BAKAN ARISTOKRAT, YAKALANDIĞINI IÇTIMAI MEDYADAN DUYURMUŞTU

Operasyonu duyuran İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, ” Uğur Karayılan’ın talimatıyla İran üzerinden Türkiye’ye geçen, PKK’nın güya özel kuvvetlerine mensup, bomba eğitimi veren, İstanbul’üstelik eylem tahsis etmek ve yaptırmak amacıyla gelen; Seydo Botan Gever kod ünlü Mehdi Mıhçı, kudretli ayrımsız operasyonla yapmacıklı kimlikle İstanbul’dahi yakalandı. Itimat İstihbarat ve İstanbul Emniyet Müdürlüğümüze tebrikler” açıklamasında bulunmuştu.

MEHDİ MIHÇI’NIN İFADESİ

Mehdi Mıhçı, savcılıkta verdiği ifadesinde örgüte organ olan ablasının ölümü sonrası yıldırı örgütüne katıldığını anlatan ibret, bombalı eylemlere katılmadığını öne sürdü.

26 yaşındaki teröristin ifadesinde, “2014 yılında PKK terör örgütüne katıldım ve bu nedenle sahte kimliği kullandım. Ablam Jiyan Mıhçı PKK yıldırı örgütüne katılmıştı. 2010 yılında öldüğü haberini aldık. Bu beni ruhsal adına etkiledi ve 2014’üstelik ben de örgüte katıldım. Avaşin’e gittim ve orada eğitim aldım. Eğitim sonrası Şehit Behçet Bermani tepesinde kaldım, 2015 yılının sonuna kadar o bölgedeydim. Sonrasında örgütten yayımlanmak suretiyle Irak’ın Diyana tarafında kâin köylere geçtim.

“TÜRKİYE’YE GELMEYE ÇEKİNDİM”

Türkiye’ye gelmeye çekindim. Orada kendime tıpkısı hayat kurdum ve 2022’ye büyüklüğünde bu şekilde bire bir hanay sürdüm. 2022’nin Orak Ayı ayındaysa Irak’tan İran tarafına geçtim. Oradan bile Veca Doğubeyazıt üzerinden Türkiye’ye antre yaptım. İstanbul’dahi benzeri hareket kurmayı düşünüyordum. İş kurduktan sonradan ailemle görüşüp normal tıpkısı maltalık içerisine çalmak istemiştim. Bana sorduğunuz ‘Nur Muhammet Bultan’ kimliğini Irak’taki kaçakçılar ayarlamıştı, nerede ve pekâlâ ayarladıklarını bilmiyorum.” dediği kaydedildi.Share: