Jandarmanın etkin trafik eğitimi ile öğrenci ve yetişkinler bilinçlendirildi

– Jandarmanın aktif gidiş geliş eğitimi ile öğrenci ve yetişkinler bilinçlendirildi

ORDU – Ordu’da, Cingöz Genel Komutanlığı Trafik Ofis Başkanlığı’ndan gelen mobil eğitim tırı ve itimat kemeri benzetim uzlaştırıcı ile öğrencilere ve yetişkinlere gidiş geliş eğitimleri verildi.

Altınordu ilçesi Tayfun Gürsoy Parkı’na kurulan faal eğitim tırı ile öğrencilere kuramsal ve kılgısal adına gidiş geliş konusunda eğitimler verildi. Pedallı araçlar ile kılgısal alanlarda trafik ışıklarına, kurallara, levhalara ve sâri geçitlerinde yayalara el vermeleri üstüne bilgilendirmeler yapıldı. Eğitim Bilimi tırının içerisinde ayrıca gidiş geliş kurallarını anlatan eğitici videolar izletilirken, aynı zamanda kurnaz personelleri trafik kuralları ve levhaları anlatıldı.

Öğrencilere yönelik sunulan eğitimlerin böylelikle, takılan özel gözlük sayesinde alkollü insanların çevresini bittabi gördüğü gösterildi, bu gözlükler ile abes kaleye şut atmanın zorluğu anlatıldı.

Emniyet kemeri simülasyona aracında ise yetişkinlere güven kemerinin kullanımının önemi anlatıldı. Tasarlanan ve temel otomobilin kullanıldığı simülasyonda 10 kilometre hızlı hızlı giden tıpkısı açacak içerisinde bulunanların inanma kemeri mecbur olduğunda zahir tutulduğu kullanışlı namına gösteriliyor ve ayrımsız zamanda güvenlik kemerinin önemini anlatan bilgilendirmeler yapıldı.

Eğitime katılan öğrenciler hem eğlendiklerini, hem üstelik gidiş geliş kuralları için vukuf sahibi olduklarını söylediler.

Share: