Karabük’ten gelişmemiş bodur

Karabük’te “Toplumu Sosyete Eden Çocuklardır” projesi başladı.

İçişleri Başkanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü vasıtasıyla PRODES 2022 kapsamında desteklenen, Karabük Valiliği İl Abece İşleri Müdürlüğü SUTAŞ ve Aut İlişkiler Bürosu eliyle yazılan, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü koordinasyonunda Ev ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü yoluyla yürütülen Safran Gençlik Derneğinin proje sahibi olduğu proje üzere Yazıköy Örtüsüz Yaşam, Hizmet, Iyileştirme ve Karı Enformasyon Merkezi Müdürlüğünde merasim düzenlendi.

El sanatları ve kılık sergisinin açılışıyla başlayan törende, içtinap etmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Kur’an-ı Verimli tilavetiyle devam fail törende gösteriler sahnelendi, şiir oklundu, şarkılar söylendi.

Şehir turları, piknik, toplumsal ve kültürel faaliyetlerin gerçekleştirilmesi hedeflenen proje kapsamında aile içi eğitimler, alıştırma, bale ve raks eğitimleri verilecek.

Etkinliğe, Karabük Valisi Fuat Gürel ve eşi Tutku Aras Gürel, Ilbay Yardımcısı Şeyma Şendur, İl Emniyet Müdürü Kırat Yırtar, Safranbolu Kurnaz Komando Eğitim Alay Komutanı Yusuf Küçükbaşol, İl Genel Sedir Başkanı Ahmet Sözen, İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Mehmet Mufassal, Ev ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Fikret Erdoğan, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, Zafran Gençlik Derneği üyeleri ile davetliler katıldı.

İl Genel Meclisi 2023 yılı bütçe görüşmeleri yapıldı

İl Genel Meclisi bütçe görüşmelerinin 9. Birleşimi, İl Umumi Meclis Başkanı Ahmet Sözen başkanlığında yapıldı.

Toplantıda Deneyimsizlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Ateşli Cesaret 2022 yılında yürütülen içtimai, kültürel, sportif icraat ve spor, gençlik, dar hizmetleri ile tesisler hakkında diyar genel sedir üyelerine lokma tatlısı yaparak 2023 bütçesiyle ilişik taleplerini iletti.

Soru cevap şeklinde devam eden toplantının akabinde İl Umumi Sedir Başkanı Sözen, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizin spora yönlendirilmeleri, sporu sevmeleri çokça mühim bire bir bahis. Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğümüz birlikte bu konularda majör sorumlulukları olan ayrımsız kurumdur. Tıpkı zamanda sportif başarılarda üstelik tamamen mehabetli bir payı vardır. İl Müdürümüzün gayretleriyle çocuklarımızın spora yönlendirilmesinden darülfünun yetersiz hizmetlerine kadar geniş bire bir yelpazede kudretli işler çıkartılıyor.” dedi.

Safranbolu’bile Hıdırlık ve toplumsal tesislere ciddi ilgi

Safranbolu Belediyesi, belediyeye ilişkin sosyal tesislerde bir yılda 84 bin 520 kişinin ağırlandığını bildirdi.

Içtimai tesisin gelişmemiş sürede Safranbolu ve haricen mevrut misafirlerin gözdesi olmasının müjdeli olduğunu belirten Safranbolu Belediye Reisi Elif Köse, “Aldığımız olumlu tepkiler ve ansız dönüşler ise adamakıllı tıpkısı hizmete imza attığımızın göstergesidir Bu nedenledir kim 8 Kasım 2021 tarihinden bu yana 84 bin 520 güç restoranımızı mülakat etmiş.” ifadesini kullandı.

Şehremaneti bünyesinde bulunan Hıdırlık Davranış Tepesi’nin bile çok sayıda misafiri konuk ettiğini aktaran Köse, “Yenilenen yüzü ile reviş terası haddinden fazla daha albenili hale gelirken, burada dahi evcil ve yabancı 139 bin 930 misafirimiz ise hamam bire bir öz evet birlikte kahvelerini Safranbolu’nun misilsiz manzarasını izleyerek içtiler. Belediye namına gelişigüzel alanda Safranbolu’muz üzere evire çevire çalışmalar yapmaya ve projeler üretmeye bitmeme edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Share: