Kütahya haberi! Nazır Soylu, Kütahya’da AK Tümen Genişletilmiş İl Meşveret Meclisi Toplantısı’nda konuştu: (1)

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Terörle mücadelede Türkiye, geçmiş dönemlerinde çok balaban teessürat çekti, haddinden fazla balaban dertler çekti amma Tayyip Erdoğan liderliğiyle Tayyip Erdoğan gücüyle Tayyip Erdoğan’ın eski dönemde yaşanan tecrübesinin ortaya koyduğu anlayışla gelişigüzel bu kadrolarla terörle mücadelede alışılmamış aynı konsepti ortaya koydu. Hemen terörle mücadele değil bire bir zamanda teröristle mücadeleyi dahi ortaya koydu.” dedi.

Soylu, Kütahya Dumlupınar Spor Salonu’nda gerçekleştirilen YANLIŞSIZ Tümen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda, Türkiye’nin tafsilatlı zamandır süren terörle mücadelesinde şişman bedeller ödediğini söyledi.

Bu konuda şişman tecrübeler ortaya koyduklarını belirten Aristokrat, şöyle devam etti:

“Türkiye bozuk Türkiye değil. Olur, eğer Türkiye bugünkü noktasında olmasaydı Hakkari’nin derakap ötesindeki, eksen ötesindeki noktaya yıldırı koridoru, tıpkısı yıldırı devleti oluşturacaklardı. Terörle mücadelede Türkiye, önceki dönemlerinde çokça büyük teessürat çekti, haddinden fazla büyük dertler çekti amma Tayyip Erdoğan liderliğiyle Tayyip Erdoğan gücüyle Tayyip Erdoğan’ın eski dönemde yaşanan tecrübesinin ortaya koyduğu tatlılıkla gelişigüzel bu kadrolarla terörle mücadelede yadırgatıcı aynı konsepti ortaya koydu. Hemen terörle savaş değil aynı zamanda teröristle mücadeleyi da ortaya koydu. Eğer Türkiye bugünkü gücünde olmasaydı hangi Afrin’e bizi sokarlardı ne Zeytin Dalı Harekatı’nı ne Hazar Pınarı Harekatı’nı hangi Fırat Kalkanı Harekatı’nı hangi bile bugünkü El Kilit ve özge operasyonları hangi Türkiye’nin içerisindeki Muazzez operasyonlarını bize yaptırabilme kabiliyetini önümüze koyarlardı. Amma Türkiye bozuk Türkiye değil. Zira 21’inci asrın başından itibaren ortaya koyduğumuz tıpkı ferman var: Kamu özgür ayrımsız Türkiye. Büyük Türkiye, faal Türkiye, zat göbeğini özlük kesebilecek yetenekli olan tıpkı Türkiye.”

“Terör örgütüne vesile bırakmadılar, sömürme alanı bırakmadılar”

Zaman Halk İttifakı’yla bire bir iradeye, ayrımsız noktaya gittiklerini vurgulayan Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Gün Doğusu ve Güneydoğu’nun makus talihini senelerce yenmek isteyen eski dönemdeki siyasetçilerimize vesile vermeyenlere direnim tıpkı şekilde ne yaparlarsa yapsınlar, ne iftiraları atarlarsa atsınlar bu kadrolar Şarki ve Güneydoğu’nun makus talihini dahi yendiler. Yıldırı örgütüne punt bırakmadılar, sömürme alanı bırakmadılar. ‘Kalkınmıyor, gelişmiyor. Buraları kasten yapmıyorlar. Kere yok. Havalimanı namevcut. Şifahane bulunmayan. Karı merkezi namevcut. Spor sahası namevcut. Mukassem yollar yok. Otobanlar yok. Üniversiteler bulunmayan.’ dedirtmedi. Bu takım Türkiye’nin adım adım, santimetrekare santimetrekare rastgele yerini kalkındırıyor. Terör örgütlerine, Türkiye’yi dışarıdan soruşturmak talip on paralık kimseye vesile vermediler. Zira akıllıcasına buydu, birlikti, beraberlikti, kardeşlikti. Biz Müslüman’ız. Tığ birbirimizin kardeşiyiz. Bilcümle müminler, bilcümle inananlar kardeştir. Tığ bundan ayrılamayız. Tığ bundan ayrılırsak ayrıksı kalem felaketlerle yüz yüze geliriz. Tığ bunu beyan etmek zorundayız. İyilikleri tercüman olmak, kötülüklerden sakındırmak zorundayız. Biz hoppadak Türkiye’ye kapan yüklemek için ayrımsız nazik mücadeleyi ortaya koymuyoruz. Cenabıhak’ın emridir, büyüklerimizin bize emridir, sorumluluğudur. Tığ Türkiye’yi zenginleştirmekle kalkındırdıktan sonra Allah şans edecek, dünyaya kol vereceğiz.”

“Ülkenin dağlarında ayrımsız tek terörist kalmayacak”

Bakan Aristokrat, Eren Abluka operasyonlarına ismini veren Eren Bülbül’ün, Uyanık Gedikli Kıdemli Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik’in, onlarca şehidin bulunduğunu dile getirdi.

Terörle mücadeledeki kararlılıklarına belen eden Aristokrat, şunları anlattı:

“Korkutuyorlardı. Karadeniz’birlikte varız, Amanos’ta varız, Erzurum’dahi varız, Bingöl’birlikte varız, Elazığ’bile varız. Gelişigüzel yerde varız. Binlerce teröristle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’hangi kayran okuyorlardı. Büyümemizi, güçlenmemizi ve bilcümle medeniyetimizi dünyaya nakşetmemizi çelmek istiyor, hepimizi ayaklarımızın ucuna baktırmak istiyor, geleceğe bakmamıza izin etmiyorlar. Şimdi size söylüyorum. Olur Karadeniz’birlikte onlar teröristlerini oraya koyup ürkütmeye, korkutmaya ve Türkiye’yi bire bir şeye sevk etmeye çalışıyorlardı. Karadeniz arı sili, Cenabıhak’ın izniyle ayrımsız yegâne yıldırıcı bulunmayan. Tendürek Dağı arı sili. Kars Çömçe-Madur tertemiz. Amanoslar tertemiz. Erzurum tertemiz. Bingöl tertemiz. Erzincan tertemiz. Allah felek edecek, 29 Ekim 2023’te tıpkısı kardeşiniz olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin İçişleri Bakanı yerine, Tayyip Erdoğan’ın posta arkadaşı yerine söylüyorum, Allah bize baht edecek. Cumhuriyet’in ikinci asrına giderken Şırnak tertemiz olacak. Gabar arı sili olacak. Cudi tertemiz olacak. Ülkenin dağlarında tıpkısı tek terörist kalmayacak.”

“Bu ulus, Kılıçdaroğlu’na 3 kucak bile teyit etmez”

Soylu, Türkiye’üstelik serencam 20 yıldaki gelişmelere değinerek, şöyle bitmeme etti:

“Bugünkü yapıldığı üzere eğer imkanınız varsa, eğer bol yönetiyorsanız, şayet Tayyip Erdoğan kabilinden kıvrak tıpkı lidere sahipseniz yapabilirsiniz. Site hastaneleri yapabilirsiniz. Avrasya tünelleri yapabilirsiniz. Marmaraylar yapabilirsiniz. 57 havalimanı yapabilirsiniz. Dünyanın bildirme balaban havalimanlarını yapabilirsiniz. Gerçi Avrupa yapamıyor dahi. Bunlara 3 büyükşehir belediyesi kişi edildi. Çöp yapamıyorlar. Bunlara 3 kucak verseniz güdemezler, kaybederler. Doğrusu Kılıçdaroğlu’nu söylemiyorum. Bu budun, Kılıçdaroğlu’na 3 koyun de teyit etmez, onu de yapamaz. Bu ülkede Çanakkale Köprüsü’nü yapabilirsiniz. Osmangazi Köprüsü’nü yapabilirsiniz. Bu kadrolar eksantrik aynı işi gerçekleştirdi. O bile şu; Türkiye’bile şişman aynı ufuk devrimi yaptık. Bu ülkede insanlar kendini rapor edemiyorlardı. Lütfen zihninizi bundan 10, 15, 20 yıl önceye getirin bütün beraber. Bu ülkede insanlar ‘Ben dindarım.’ diyemiyorlar. 28 Şubat’tan bilahare neredeyse herkesin konusunda bire bir anormal gömleği giydirmişlerdi. Herkesi ürkütmüşler ve korkutmuşlardı. Biz bu milleti niçin seviyoruz biliyor musunuz? Tığ bu milletin parçası olmaktan sebep onur duyuyoruz biliyor musunuz? 27 Mayıs’ı dünyayla beraber yaptırmayı sağlayanlara cebin 15 Temmuz’dahi milletin adamına topluluk çıktıkları üzere demokrasiye sahip çıkacağız. İkinci asrın böyle tıpkısı cinayetle buluşmasına izin etmediler. Cenabıhak bu milletten razı olsun. Cenabıhak iradeyi ortaya koyan, Cumhurbaşkanımızdan razı olsun.”

(Sürecek)

Share: