Malazgirt Zaferi üzere bisikletle bin 650 kilometre posta gidecekler

Malazgirt Zaferi’nin 951’inci sene dönümü için Kocaeli’den Muş’a akıllıca bin 650 kilometre kere gidecek olan 16 bisikletli sporcu Eskişehir’dahi mola verdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Velespit Kulüpleri tarafından düzenlenen ‘1071 Yabani Armut Malazgirt Zaferi Velespit Turu’na katılan 16 sporcu Eskişehir’e ulaştı. Malazgirt Zaferi’nin 951’inci yıl dönümünde Muş’ta olmayı hedefleyen sporculara trafik polisleri ve afiyet ekipleri haremlik etti. Kocaeli Triatlon Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı ve Derrace Antrenörü Harun Canbazoğlu önderliğindeki ekibi, Eskişehir Velespit Federasyonu Temsilcisi Tutku Sakarya karşıladı. Koyuverme veren ekip burada kemirmek yiyip dinlendikten sonradan Ankara’nın Polatlı ilçesi’ne doğru yola daha çok.

“Bin 650 kilometre ayaklık çevireceğeyiz”

1071 Ahlat Malazgirt Zaferi Çiftteker Turu üzerine konuşan Kocaeli Triatlon Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Harun Canbazoğlu, “Bugün 1071 Ahlat Malazgirt Zaferi Bisiklet Turu için Bilecik-Polatlı etabını yapıyoruz. Cemaziyelevvel İzmit’ten çıktık, yaklaşık bin 650 kilometre ayaklık çevireceğeyiz. Kısaca 18, 19 bin civarında yükselti alacağız. 16 Türk devletine hitaben 16 sporcu ile bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Çakal Armudu’taki Malazgirt Zaferi’nin Sene Dönümü Şenlikleri’ne katılacağız inşallah. Sporcularımız lisanlı sporcular, aralarında eski milli sporcularımız de bulunuyor. Her madde sunturlu aynı biçimde devam ediyor. İnşallah akşamüstü Polatlı’üstelik olacağız. 10 etap şeklinde Ahlat’a ulaşmayı planlıyoruz. Haddizatında Eskişehir aleniyet ıtlak yerimiz, devrisi aktarılma Ankara’üstelik olacağız. Daha sonraları Aksaray, Kayseri’ye varmayı planlıyoruz. Bu şekilde günlük ortalama 150 kilometre misil anbean Ahlat’a ulaşmayı planlıyoruz. 16 sporcu ile mecmu bin 650 kilometre misil gideceğiz” dedi.

“Çok kutsi aynı fariza”

1071 Çakal Armudu Malazgirt Zaferi Çiftteker Turu için yola sâdır 16 sporcuyu ağırlayan Eskişehir Velespit Federasyonu Temsilcisi Özlem Sakarya, sporculara dörtköşe tıpkısı gezi amacıyla temennilerde bulundu. Haddinden Fazla düşündürücü bire bir etkinlik olduğuna özen çekici Sakarya, “Arkadaşlarımızı burada karşıladık. Onlar Malazgirt Zaferi’nin kutlamaları üzere Muş’a kaide çeviriyor. 10 aktarılma boyunca ayaklık çevirecekler. Turun Eskişehir ayağında onlarla birlikte olmaktan mutluyuz. İnşallah kazasız belasız turlarını tamamlarlar. Tığ de onlarla alay malay Polatlı’ya büyüklüğünde süreceğiz. Rüzgar üstelik onlardan yana kabil görünüyor, şayet baran yağmazsa haddinden fazla adamakıllı benzeri tur evet. Onlar teslim aldıkları sancağı gittikleri yerlerde teslim edecekler. Haddinden Fazla kutsi benzeri fariza, umarım kazasız belasız turlarını tamamlarlar” diyerek konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: