Müjdeyi Cumhur Reisi Erdoğan verecek! Icra Vekili Hedef Kurum’dan içtimai bölük açıklaması geldi

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Uğur Çalım, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eliyle yapımı devam eden Şehitkamil ilçesi Taşlıca Mahallesi’ndeki Büyükşehir Sanayi ve Sanayi Merkezi’nde (BÜSEM) incelemelerde bulundu.

“ERDOĞAN, YAKIN ZAMANDA YENİ BİR ERIM VERECEK”

İnceleme sonrası açıklamalarda mevcut Bakan Misyon Kurum, aheste sosyal basamak talebi karşısında Cumhuriyet tarihinin en iri içtimai konutlarını yaptıklarını söyleyerek mail zamanda Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın toplumsal ev sorunu ile ilişkin kullanılmamış tıpkı beşaret vereceğini duyurdu. Bakan Çekicilik, Eylül kocaoğlan itibariyle yıpranmamış bire bir göz atılımının başlayacağını birlikte anlatım ederek, “Toplumsal Basamak talebi, bugüne kadar ihtimal Cumhuriyet Altını tarihinin sunu nazik içtimai konutlarını yaptık. Yapmaya bitmeme ediyoruz. İnşallah Allah’ın izniyle zaman akşam detaylarını vereceğimiz, Ilkgüz ayında Cumhurbaşkanımızın Gaziantep’imizde eksiksiz Türkiye’mizle paylaşacağı bir projeyi sunacağız. Bu proje Cumhuriyet tarihinin bildirme iri içtimai hane projesi olacak. Bu çerçevede Gaziantepli kardeşim burada müteharrik esnafım hızlı hızlı sunma mümasil alanda tahaffuz ihtiyacını giderecekler” dedi.

SANAYİ SİTESİ PROJESİ

Ağustos ayında Türkiye genelinde bakir ayrımsız sanayi sitesi projesi ilan edeceklerini de açıklanan Vekil Erek Hava, “Daha rahat tıpkı şekilde üretimini yapacak. Şehrin içinde artmış endüstri alanlarını şehrin dışına çıkarıyoruz. Yeniden Ağustos ayında birlik Türkiye’üstelik car edeceğimiz uran sitesi projemiz olacak. İşte aslında örneğini burada yaptığımız BÜSEM arazisi hazne arazisiydi. Etkisiz benzeri araziydi. Bu arazide şehremaneti başkanımız, valimiz ve milletvekillerimiz emsal tıpkısı emek yaptı. Bize, bu kaynak arazisinin akla yatkın bedellerle verilmesi istek edildi. Biz birlikte burada 150 bin kardeşimizi istihdam edecekseniz bu araziyi sizlere uygun şartlarda tahsisini yaparız’ dedik ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesine tahsisini yaptık” ifadelerini kullandı.

FATMA ŞAHİN’İN AÇIKLAMALARI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delice ise Cumhuriyetin 100. yılında dünyanın onuncu ekonomisi olma hedefine ilerleyen Türkiye’nin bu hedefine sunma uygun, bildirme mail şehrin Gaziantep olduğunu dile getirdi. Delice, “Tığ büyükşehir namına, genel sekreterimiz, ilgili uray başkanlarımız, zaman Şahinbey, Şehitkamil, Nizip şehremaneti başkanlarımız burada hep evcil kalkınmanın mimarı. 94’üstelik İstanbul’üstelik Cumhurbaşkanımızın attığı yavru, Gaziantep’te iri evcil ormana dönüşmüştür, kalkınmaya dönüşmüştür. Bunu gelişigüzel başarmanın gücü kuvveti için herhangi bir birinize teşekkürname ediyor. Buradaki çaycısından işçisine inşaatçısına burada aynı düzentileme var, burada bir faaliyet var cebin teri var tığ iştirakçi memleketiyiz. İşçimiz mutluysa, siz mutluysanız tığ mutluyuz birlikte başaracağız. Gaziantep modelini aynı utku modeline, bire bir Türkiye modeline, benzeri acun modeline alay malay dönüştüreceğiz” diye konuştu.Share: