Organlarını bağışlayanlar dualarla anıldı

Organlarını bağışlayanlar dualarla anıldı

Örgen bağışında bulunanlar için doğum okutuldu

BURSA – Örgen bağışında bulunarak, nakil bekleyen hastalara umut olan vatandaşlar, 3-9 Son Teşrin Uzuv Bağışı Haftası çerçevesinde Bursa İl Esenlik Müdürlüğü ve Bursa İl Müftülüğü düzenlediği tevellüt programında dualarla anıldı.

Yeşil Camii’nde planlı programa Bursa Büyükşehir Uray Komutan Vekili Süleyman Çelik, Bursa İl Esenlik Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Bursa İl Müftüsü Zor Düz Karabayır ile hayatını kaybedenlerin yakınları ve aktarım ergin kişilerin yanında vatandaşlar dahi katıldı. Öğle Vakti namazına müteakip gerçekleşen mevlit programında organ bağışında mevcut merhumlar dualarla anıldı.

Programla ilişik konuşan Bursa İl Esenlik Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, “Örgen ve nesiç bağışlayan ebediyete zeki etmiş olan merhumlarımız üzere onların ruhuna ithafen aynı veladet programı icra ettik. Bunu üstelik zaman ilimizin manevi mekanlarından biri olan Yeşil Camii’de tevhit ettik. Vatandaşlarımız, örgen bağışında bulunanların yakınları, tekrar organ nakli olup hayata baştan tutunanlar ve personelimizin katıldığı bire bir program oldu. Hepsinden Allah razı olsun. Uzuv Bağışı Haftası’nda böyle ayrımsız farkındalık inşa etmek istedik. Emeği geçenlere ve İl Müftülüğümüze bu programda bize olan desteği üzere teşekkürname ederiz” dedi.

Mevlid programının böylece Afiyet Müdürlüğü marifetiyle vatandaşlara banak ikramı yapıldı.

Share: