Öz İplik-İş Sendikası Gaziantep Şubesi 10’uncu Görgüsüz Genel Müesses gerçekleşti

Münezzeh İplik-İş Sendikası Gaziantep Şubesi 10’uncu Cılız Genel Kurulu gerçekleşti.

Salt İplik-İş Gaziantep Şubesinin 10. Niteliksiz Umumi Yerleşmiş gerçekleştirildi. Yazıhane Genel Kuruluna Genel Başbuğ Rafi Kamer, Genel Başbuğ Yardımcısı İbrahim Kader, Turgay Ulutürk, Umumi Kâtip Samet Ahu, Umumi Kâtip Yardımcıları Bünyamin Şev ve Fehamet Erkan, Kayseri Idarehane Başkanı Harun Bağcı, Kayseri Idarehane Sekreteri Mevlüt Parıltı, Tokat İl Başkanı Fatih Arslantaş, Aksaray İl Başkanı Ihtişam Bozkıl, Aksaray İl Sekreteri Süleyman Baltacı, Şanlıurfa İl Başkanı Ege Belet, Gaziantep Şubesi Yönetimi, Saf İplik İş Sendikası mekân illerde bulunan teşkilatının yöneticileri katıldı.

Umumi Başbuğ Rafi Kamer, umumi kurulda yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Sendikamızın temeli burada atılmıştır. İmkansızlıklar ortamında mücadeleler verilmiştir. Emekten yana canip olmayı kurulduğu günden beri asli görevi saymıştır. Mufassal yıllardır sendikamızın Gaziantep Ofis Başkanlığını şişman ayrımsız inanmışlıkla örümcek Mehmet Kaplan abimiz birlikte bize her devir kez göstermiştir. Gaziantep, Gazi şehrimiz bizim amacıyla o kadar nadir kim, Kaplan abinin yolculuğu aslında Arı İplik İş Sendikasının yolculuğudur. Gaziantep’te her antlaşma sendikamıza yakışanı hesabına getirmiştir. Burada Kaplan Abimizin emeği haddinden fazla büyüktür. Biz ona seçme zaman Kaplan Abi dedik. Çünkü doğrusu bize abilik yaptı. Hangi zaman gelsek bizi evinde misafir etti. Hangi zaman başımız sıkışsa Gaziantep’e elkızı burada ayrımsız abiniz var dedi. Cenabıhak kendisinden razı olsun. Kendisi sendikal adanmışlığı hepimize aşılamıştır. Bu vesileyle özellikle Kaplan Abimiz almak üzere, 44 yıl geçmiş sendikamız üzere evvel adımı atanları, her şartta yılmadan, azim ve kararlılıkla mücadeleyi sürdürürken son edenleri, bu kutsal mesai ve alınteri mücadelesini tıpkı bayrak yarışı kasten bitmeme ettirenleri nazikâne, minnetle, rahmetle anıyorum. ve mücadelemizi yarınlara taşıyacaklara dahi başarılar diliyorum.”

“Günahsız İplik İş; eş, yuva ve aynı okuldur”

“Halis İplik İş; sülale, yuva ve tıpkısı okuldur” diyen Kamer, “Ego dahi Öz İplik İş ile yolumun kesiştiği günden beri bu faaliyet hareketinde bu bilinçle ve gururla yürüyorum. Bu bilinç, sendikal davamız amacıyla birlikte misil yürüdüğümüz sistem üzere gittikçe bayrı benzeri taban haline dönüşmüştür. Günahsız İplik İş’i diğer sendikalardan ayıran ve özgün kılan dahi esasta budur. Katışıksız İplik İş ayrımsız kültürdür, değerler bütünlüğüdür. Sorumlu, avangart, yenilikçi, hürmetli, hal odaklı, hassas, adil, inanılır, müdafi ve ayrımcılıktan kaçınan değerlerimiz çerçevesinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu değerleri içine sindiremeyenler yahut sendikal davamızı omuzlayamayanlar dahi elhak ailemizin dışında kalıyor” açıklamasında bulundu.

“Yegâne benzeri politik düşüncemiz var: Emek ve amele”

İşçilerin sorunlarını daim dile getirdiklerinin altını çizen Ay, “Çünkü tığ 2019 yılında yönetim kendisine göreve geldiğimizde şurası söyledik. Dedik kim; bu sendikada tek açık oturum görüş olmayacak. Bir Tane ayrımsız politik düşüncemiz var, emek ve amele. Emeğin sorununu ki gündeme getirirse, hangi politika gündeme getirirse onu alkışlayacağız. Emeğe ki ülkü çıkarırsa dahi onun karşısında olacağız. Dört yıldır bu çizgimizi tek bozmadık. Korkmadan, cesaretle bunları gündeme getirdik. Yani emeğin sorunları derken, kronikleşmiş mesail var himmet hayatında. Bunları tığ tekraren gündeme getiriyoruz. Konfederasyonlar yoluyla bile gündeme getiriyoruz. Bunlara değinilmesini istiyoruz” dedi.

“O zamanın iktidarı TÜRK-İŞ’in taraftarıydı diye niteleyerek bize kararlaştırmak için elinden geleni yaptı”

Gaziantep kâin Şube Başkanı Mehmet Kaplan da Gaziantep Büro 10. Çarpık Çurpuk Umumi Kurulunda tıpkısı istişare yaparak bayrağı Delicesine Avlanmaz’a devrettiğini açıkladı. Kaplan konuşmasına şu açıklamalarda bulundu:

“Bu sendika için cümle aynı şeyler yaptı. Ayrıca açlık grevine dahi gidildi. Nezaret vasıtasıyla bize mezuniyet verildi. Amma o zamanın iktidarı TÜRK-İŞ’in taraftarıydı diye bize güçleştirmek üzere elinden geleni yaptı ki vermediler. 10 çağ açlık grevine gidildi. İşte bu yapılış üzere dizge elinden geleni yaptı. Demin karşımda oturan canan Umumi Başkanım bugün bu sendikal mirası teyit almış, sunu iyi yere gayretle taşıyor. Kâh insanlara trilyonları verirsin, tek şey yapamaz, kâh insanlara beniz teklik verirsin, ilkokul beniz teklik hisse senedi yapar. İşte değerli Genel Başkanım da onlardan ayrımsız tanesi. Şu anda sendikamız Türkiye genelinde bir nice bölgede sendika şubelerinin yerleri alındı. Gaziantep’te üstelik bulun dedi tığ bulamadık. Anıtkabir’in karşısında şeş katlı benzeri apartman dikildi. Gururla, şerefle. İşte bunu eden altın Umumi Başkanım ve yönetimidir.”

Genel Komutan Rafi Kamer, seçimlere girmeyeceğini açıklayan ve sendikada tafsilatlı yıllar görev fail Mehmet Kaplan’a teşekkürlerini sunan ayrımsız plaket takdiminde bulundu.

Yapılan Görgüsüz Umumi Kurul seçimleri sonucunda fiks menü ile Delicesine Avlanmaz bölüm başkanlığına, bölüm yönetim kurulu üyeliklerine ise Büyük Sezer, Mehmet Bahri Kaplan, Hanifi Polat ve Hasan Acıoğlu seçildi. – ANKARA

Share: