Polis Güçleri ekipleri öğrencileri bilgilendirdi

Muş Güven Müdürlüğü ekipleri “Halk Ele Güvenli Geleceğe” projesi kapsamında üniversite öğrencilerini KADES uygulaması ve husus bağımlılığı ile savaşım konusunda bilgilendirdi.

Güven Müdürlüğünden yapılan açıklamada, proje kapsamında TEM, TDP, Güvenlik, Asayiş, Narkotik ve Siber Suçlarla Savaş Şubelerince öğrencilerin bilgilendirilmesi üzere Muş Alparslan Üniversitesi’nde stant açtığı belirtildi.

Açıklamada, “Üniversiteye yeni ve eğitim bilimi-öğretimine bitmeme etmekte olan öğrencilere yıldırı örgütleri ve yasadışı cıvıltı gösteren gruplar, yıldırı, terör örgütlerinin eleman temini ve kandırma yöntemleri karşı bilgilendirmelerde bulunulmuş antrparantez başka büro müdürlüklerimizce bile kişi konuları açısından bilgilendirmeler yapılıp tahminî 5 bin kişiye erişim sağlanmıştır.” ifadelerine kayran verildi.

Öğrencilerden Ayşe Polat, yapılan bilgilendirmenin faydalı olduğunu belirterek, “KADES uygulamasını ailem de kullanıyor. Ben de kullanacağım zira sokakta, evde, ocak içi takat olaylarında insanlar müzaheret isteyebilir. Bu açından çok hayır.” dedi.

Enes Yalman Mezhep ise “Zaman Muş Güvenlik Müdürlüğünden abilerimiz ve ablalarımız gelerek bize bilgiler verdiler. Kendilerine haddinden fazla teşekkürname ediyoruz.” diye konuştu.

Share: