Polis memurları hareket bölgesi için ahşap ev yapıyor

Polis memurları zelzele bölgesi için ahşap karı yapıyor

BARTIN – Bartın İl Güven Müdürlüğünde görevli polis güçleri memurları sarsıntı bölgesi üzere ahşap aile yapımında gönüllü çalışıyorlar.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen illerde depremin izlerinin silinmesi, yaraların sarılması ve bölgede hayatın yeniden normale dönmesi için çalışmalar devam ediyor.

Depremden etkilenen illere bindi amacıyla yurdun ciharıyek birlikte seferberlik fos sürerken Bartın İl Güvenlik Müdürlüğünde işyar polis güçleri memurları bile bölgeye uzanmak amacıyla nesir edilen ahşap ocak ve ofislerin yapımında fahri olarak fariza alıyorlar.

Marangozluk mesleğine bilgili olan polis güçleri memurlarının gönüllü namına görev aldıkları çalışmalar dahilinde Bartın’ın Millet ilçesindeki kalas fabrikasında sarsıntı bölgesine çıkmak üzere ahşap sülale ve idarehane inşası gerçekleşiyor.

Gaziantep Nurdağı Itimat Müdürlüğü üzere 22 metrekare kadar ahşap familya ve 2 tuvalet, Samandağ Itimat Müdürlüğü için 10 metrekare kadar 2 ahşap sülale, Malatya Emniyet Müdürlüğü için 10 metrekare 4 ahşap 4 karı nesir eden polis güçleri memurlarının bakir ahşap familya ve ofisler üzere kalas fabrikasındaki mesaileri devam ediyor.

Çam ve köknar ağaçlarından elde edilen kerestelerin kullanımıyla yapımları gerçekleşen yıpranmamış ongun sülale ve ofisler üstelik zelzele bölgesine gönderilecek.

Çalışmalara katılan polis güçleri memurlarından 22 almanak Polis memuru Nazif Durak, “henüz önceki mesleğimin haricinde bu tür marangozluk işlerinde çalıştım. Uğraşı namına ahşap işlerinde bulundum. Az Buçuk umum becerim oldu. Ülkemizde yaşanan bu yer sarsıntısı felaketinde özellikle kül emrihak edenlere Allah’tan yağmur diliyorum, yakınlarına de başsağlığı diliyorum. Bizler Bartın İl Güvenlik Müdürlüğü personeli yerine İl Emniyet Müdürümüzün önderliğinde deprem bölgesinde bulunan inanma birimlerimizin hizmet verebilmeleri üzere elimizden mevrut ihdas tarzda evler yapıyoruz. Onları bütün yağmurdan kurtaramayız belki amma herkesi bire bir yegâne yağmurdan kurtarsak bizim amacıyla mutluluktur. Onun üzere elimizden geldiğince bu evleri yapmaya çalışıyoruz.” Dedi.

Meslekten evvel möble ve kalas atölyesinde çalışmıştım. Demincek birlikte İl Inanma Müdürlüğümüzün önderliğinde yapmış olduğumuz bu ocak ve ofisleri yer sarsıntısı bölgesine kabartmak için çalışıyoruz. Burada himmet mefhumu gözetmeksizin çalışıyoruz.” Şeklinde konuştu.

Share: