Serencam zaman veri… Çeri gönderi eğlencesindeki tartışmada 11 kişiyi yaraladı, akdarı tarlasında yakalandı

KARAMAN’dahi askere gidecek olan Yaşar T.’yi  uğurlamak için planlı eğlencede sâdır tartışmada pompalı tüfekle kalabalığın üstüne şiddetli açıp 2’si çocuk 11 kişiyi yaralayan Ahmet Kıymet Konur, çalıştığı akdarı tarlasında yakalandı.  Konur, emniyetteki işlemlerinin peşi sıra sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Olay, 13 Ağustos saat 00.30 sıralarında Fatih Mahallesi’nde meydana geldi. Askere gidecek olan Yaşar T. için evlerinin önünde çeri eğlencesi düzenlendi. Eğlenenler beyninde belirlenemeyen nedenle ağız dalaşı daha çok. Tartışanlardan Ahmet Ölçü Konur, elan sonraları mahalleden ayrıldı. Benzeri süre sonra otomobille yeniden alana mevrut Konur, pompalı tüfekle kalabalığın konusunda biberli açtı. Olayda 2’si çocuk 11 can yaralandı. Konur ise bire bir araçla fenomen yerinden kaçtı. İhbar üzerine bölgeye polis ve afiyet ekipleri irsal edildi. Yaralıların aynı kısmı, araçlarla aynı kısmı birlikte ambulanslarla Karaman Eğitim ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılar, tedavilerinin arkası sıra dahi taburcu oldu.

KAÇMAYA ÇALIŞTIOlayın arkası sıra say başlatan Güvenlik Şubesi Kıya Sektör Amirliği ekipleri, şehir merkezinden ayrılan Ahmet Ölçü Konur’un bire bir darı tarlasında çalıştığını belirledi.  Polisin geldiğini görüp kaçmaya çalışan Konur, gelişmemiş süren takiple yakalandı. Gözaltına alınan Konur, emniyetteki işlemlerinin peşi sıra sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Share: