Sivas’ta 4 projeye 55 milyon teklik destek sağlanacak

Sivas’ta, Mutedil Rum (MEHABET) Kalkınma Ajansı koordinesinde 2022 yılında sağlanacak 55 milyon lirayı bulan desteklerden faydalanmaya adalet kazanan 4 proje ile envestisman bedeli elan netleşmeyen 1 proje üzere imza töreni düzenlendi.

Sivas’ta bugüne kadar 250 milyon liralık destekle bir nice yatırımın hayata geçirilmesini sağlayan CESAMET Kalkınma Ajansı, bu yıl de 5 projeye asıl aktaracak. bahis konusu projeler üzere il mülhak binadaki konuşma salonunda imza töreni gerçekleştirildi.

Programda mütekellim Vali Yılmayan Parıltı, Uran ve Teknoloji Bakanlığı ile CELAL Kalkınma Ajansının kentin vizyonuna ulama sağlayacak yatırımlara bindi vererek büyük işler yaptığını söyledi.

Desteklerden bu sene yararlanmaya türe kazanan projeleri açıklanan Parıltı, “Sivas Belediyesinin Sivas Kale Projesi 2. adım yapım işi ile Sivas Marifet ve Uygulayım Bilimi Üniversitesinin optikçi teferruatlı film tasarım ve kaplama merkezi projesi, Uran ve Teknoloji Bakanlığı Çekim Merkezlerini Sübvansiyon Programı kapsamında ajans koordinasyonunda bindi almaya adalet kazanan projelerimizdir. İmranlı Belediyesinin İmranlı Yarınlarımız İşte Kadınlarımız Projesi ile Sivas İş Ihya Merkezi’nin Niteliğim Artsın Ülkem Kazansın Projesi birlikte Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı Toplumsal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında bindi almaya adalet kazandı.” dedi.

Şimşek, sağlanan desteklerle 55 milyon lirayı bulan yatırımlara ivme kazandırılmış olduğunu dile getirerek, antrparantez bölgede girişimcilik ekosistemini esermek ve gençlerin bu alana yönlendirilmesini uydurmak üzere “Başlama in Sivas (SİS) Girişimci Bindi Maratonu” projesine bile soy aktarılacağını sözlerine ekledi.

BÜYÜKLÜK Kalkınma Ajansı Umumi Sekreteri Ahmet Sakıncasız Kilci ise Sivas’ta bugüne büyüklüğünde 250 milyon teklik destekle 500 milyon lira yatırımın hayata geçmesini sağladıklarını belirtti.

Program, 5 projenin sahibi kurumların temsilcileriyle imzaların atılmasıyla sonuç buldu.

Share: