Sivas’ta tüketici hakları üzerine eğitim bilimi programı düzenlendi

Sivas’ta belediyelerin polis daire başkanları ve tecim el müdürlerine yönelik tüketici hakları eğitim bilimi programı düzenlendi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Ortalık Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından “Tüketicinin Korunması Uygulamalarının Yerli Yönetimlere Yaygınlaştırılması Projesi” çerçevesinde Isıdam Çermik’teki aynı otelde düzenlenen eğitim programına, Sivas’ın birlikte Kayseri, Tokat, Yozgat ve Malatya’dan polis ofis başkanları ve tecim devlet müdürleri katıldı.

Toplantıda mütekellim Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Etraf Gözetimi Umumi Müdürlüğü Ofis Başkanı Yakup Güzelce büyüklük genelinde bir nice belediyede polis mütemmim hakları birim amirlikleri oluşturulduğunu anımsatarak, şunları kaydetti:

“Belediye zabıta teşkilatlarına müteveccih bu programı yapmayı kendimize bir görev addettik. Bu proje Cumhurbaşkanlığı Eylem Planı kapsamında gerçekleştiriliyor. Projenin önemi pandemi sürecinde çokça daha gür anlaşıldı. Zira piyasadaki değer artışları, karşılık etiketleri ve bir birçok vatandaşlarımızı kıygın eden hususlarla İlgili ticaret el müdürlükleri, zabıta ile yakın tıpkı çalışma içerisinde oldular. Bizim ilçe teşkilatlarımız yok. İllerde takkadak el müdürlüklerimiz var. Hele ilçelerde sizlerden şişman destek aldık.”

Eğitim Bilimi programında tecim toprak müdürleri ve polis daire başkanlarına belediyeler eliyle yapılan indirimli satışlar, satıştan kaçınma ve fiyat etiketi denetimleri anlatıldı.

Ardından zabıta kat başkanlıkları aracılığıyla yapılan denetimlerin uygulamalı sunumları gerçekleştirildi.

Share: