Tabiat yürüyüşünün peşi sıra elma hasadı

Natür yürüyüşünün ardından elma hasadı

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova Ekoloji Kültürel ve Alpinizm Spor Kulübü Derneği üyeleri, doğa yürüyüşünün ardında elma hasadına katıldılar.

Yüksekova Ekoloji Kültürel ve Alpinizm Spor Kulübü Derneği, her hafta olduğu kabil bu hafta birlikte bölgenin güzelliklerini tanıtmaya bitmeme ediyor. Cengiz Topel Caddesi üzerinde sabah saatlerinde tıpkısı araya mevrut 35 nefis grup, ilçenin Akpınar köyüne hareket etti. Bölgede kahvaltı yapan toplum örgütü üyeleri, henüz sonraları köyün efdal kesimlerindeki dağlarda natür yürüyüşü gerçekleştirdi. Natür yürüyüşünü tümleç dağcı kol, daha sonra karye sakinleriyle bu arada elma hasadına katıldılar. Elma hasadını eden dağcılar, köyün ortamında mevcut atlara binerek günün keyfini çıkardı.

Sadece dağa yürüyüşü değil elma hasadı da yaptıklarını belirten Yüksekova Ekoloji Kültürel ve Dağcılık Spor Kulübü Derneği Başkanı Suat Öztekin, “Zaman natür yürüyüşü yaptıktan bilahare elma hasadına katıldık. Çiftçilerimiz elma toplama konusunda etki yaşıyorlardı, bizde bu hafta ayrımlı bir etkinlik yaparak yardım ettik. 26 kilometre nöbet aldıktan sonra 35 kişilik ekiple Akpınar köyünde elma çokluk hasadı yaptık. Akşam saatlerinde ise atlama beygiri binerek sevinçli bir dolaşma geçirdik” dedi.

35 şahsiyet grupla huy yürüyüşüne çıktıklarını tamlayan Yüksekova Ekoloji Kültürel ve Dağcılık Spor Kulübü Derneği Başbuğ Yardımcısı Kağan Zanyar Aykut üstelik, “Bugün 35 kişilik ekiple 26 kilometre uzaklıkta mevcut Akpınar köyünde natür yürüyüşü gerçekleştirdik. Sonraları köyde bulunan çiftçilerle gelişigüzel elma hasadına katıldık” diye konuştu.

Share: