Trabzon-Gümüşhane karayoluna sakıt taş ve kayalar ulaşımı aksattı

Trabzon- Gümüşhane karayoluna düşen taş ve kayalar ulaşımı aksattı

Trabzon’un Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde yola düşen kayalar zımnında Trabzon-Gümüşhane karayolunda ulaşım bir tane şeritten kontrollü şekilde sağlanıyor

TRABZON – Trabzon’un Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde bu akşam yola sakıt taş ve kaya parçaları zımnında Trabzon-Gümüşhane karayolunda muvasala biricik şeritten kontrollü şekilde sağlanıyor.

Alınan bilgiye göre, bu akşam saat 21.10 sıralarında Trabzon-Gümüşhane karayolu 41. Kilometresinde Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde dik yamaçtan yola sakıt taş ve kaya parçaları dolayısıyla posta ulaşıma kapandı. Yoldan araçların geçtiği tam yaşanan fenomen zımnında içtinap etmek ve ürkü yaşanırken, bu tam Trabzon’a züğürt götürücü dil sahipleri çevredeki şalter şoförlerinin yardımı ile kayaların aynı kısmını yoldan kaldırarak hastalarını Trabzon’a ulaştırmayı başardı. Olayın Bitirmiş, Nahiye Gidiş Geliş ve Karayolları ekiplerinin bilgi verilmesinin ardından yolda ekipler tedbir alırken, kere yapılan çalışmaların peşi sıra bire bir saat sonra biricik şeritten kontrollü adına ulaşıma açıldı. Kara yolları ekiplerinin aksiyon makinaları ile yoldaki kayaları ve taşları ayıklama çalışması sürüyor.

Share: