Trabzon’da denizde boğulan imamın cenazesi defnedildi

Trabzon’un Arsin ilçesinde iş haset açılmak için girdiği denizde boğulan mortocu Abdüllatif Kıraç’ın (23) cenazesi, Bayburt’ta toprağa verildi.

Bayburt’un Demirözü ilçesine vabeste Çakırözü köyündeki camide mortocu yerine görev fail Abdüllatif Kıraç’ın cenazesi, yakınları marifetiyle Bayburt Kerem Hastanesi morgundan alınarak Şingah Mahallesi’ndeki cet evine getirildi.

Evin uğrunda helallik alınmasının peşi sıra cenaze, Yeni Cami’ye götürüldü.

Kıraç’ın cenazesi, burada kendisi kadar mortocu olan babası Bilici Kıraç tarafından kıldırılan namazın arkası sıra Çağcıl Mezarlığı’na defnedildi.

Cenaze törenine Kıraç’ın ailesinin yanında Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, İl Müftüsü Hasan Başoğlu, siyasal parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Abdüllatif Kıraç, arkadaşlarıyla münasebet günü akşam saatlerinde Arsin ilçesine merbut Güzelyalı Mahallesi’nde sahilden denize girmiş fakat tıpkısı müddet sonra akıntıya kapılarak kaybolmuştu. Trabzon İl Güvenlik Müdürlüğü Su Şeş Takım Amirliğine merbut dalgıçlar ile Trabzon Kıran Asayiş Komutanlığı Plonjon Güvenlik Asayiş ve Arama Istirdat Timlerince (DEGAK) yapılan aramalarda Kıraç’ın güzeşte camit bedenine ulaşılmıştı.Share: