Turgutlu’da Şenlikler Karadeniz ve Erzurum Kültürleri Gecesi ile Bitmeme Edecek

Turgutlu Belediyesi’nin düzenlediği Zafer Bayramı, Güz ve Halas Şenlikleri tamlık hızıyla devam ediyor. Turgutlu halkı şenliğin dördüncü gününde ‘Karadeniz ve Erzurum Kültürleri Gecesi’ düzenlenecek.

Utku Bayramı, Güz ve Halas Şenlikleri ile kutlanmaya bitmeme ediyor. Şenliğin dördüncü haset ‘Karadeniz ve Erzurum Kültürleri Gecesi’yle bitmeme edecek. Turgutlu Karadenizliler Tesanüt ve Teavün Derneği ile Turgutlu Erzurumlular Ekin, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iş birliğiyle düzenlenecek gecede, İhsan Görgülü, Mahmut Temiz, Turgutlu Karadeniz Umum Oyunları Ekibi, Erzurum Bar Ekibi tayf alacak.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜYLE BAŞLAYACAK

‘Karadeniz ve Erzurum Kültürleri Gecesi’, 2 Eylül Cuma Namazı akşamı saat 20: 00’da Ilımlı Otopark Saat Kulesi’nden küçümseme yürüyüşüyle başlayacak. Konserler ve halk oyunları gösterileri saat 21: 00’da 15 Temmuz Demokratlık Şehitleri Alanı’nda düzenlenecek.

“Alay Malay Oynayalım” Müzikli Danslı Sokak Tiyatrosu ise saat 17: 00’da Avşar Vicdan Parıldar İlköğretim Okulu Bahçesinde, saat 18: 30’da Geçit Sabiha Erturgut İlköğretim Okulu bahçesinde çocuklarla buluşacak.

“BU FENA HÂLDE ETKİNLİĞE KÜL HEMŞEHRİLERİMİZİ DAVET EDİYORUM”

Turgutlu Belediye Reisi Kilolu Akın, “Yengi Bayramı, Güz ve Kurtuluş Şenliklerimiz az çok güzelce ve uyumlu geçiyor. Şenliğimizin dördüncü gününde hemşehri derneklerimizle birlikte Karadeniz ve Erzurum Kültürleri Gecesine sülale sahipliği yapacağız. Bu sunturlu etkinliğe bütün hemşehrilerimizi nida ediyorum” dedi.

Share: