Van 3. mevzu haberi: Edremit’te polis zeytin bahçelerinde teftiş yaptı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde zeytin üreticisinin kısık rüyası olan arakçılık olaylarının yaşanmaması için polis güçleri dahi karakol gezmeye başladı.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ın talimatı ve takibi sonucu üreticinin bin aynı zahmetle yetiştirdiği ürününün çalınmaması amacıyla jandarmanın yanı sıra bu yıl polis güçleri ekipleri de denetimlerini geceli gündüzlü sürdürmeye başladı.

Çiftçi Malları Himaye Başkanlığı ekipleri devriyelerini 24 saate çıkarırken, Edremit İlçe Inanma Müdürlüğü Acar Bukağılık ekipleri de kaymakamlık genelinde zeytin hırsızlığını önlemeye müteveccih tedbirler çerçevesinde, Toprak Trafik arkası, Çığır Faziletli Okulu yanı ve TOKİ bölgesinde bulunan zeytinlikleri didik didik muvakkat kendisine taradı. Denetimlerde avare yerine zeytin bahçelerinde gezen kişilere cevaz verilmediği öğrenilirken, denetimlerin mütemadi adına bitmeme edeceği öğrenildi.

Öte yandan, tarlada polisi gören zeytin üreticileri ise devletin kendilerine topluluk çıkmasından periferi şişman sevinme yaşadıklarını belirterek, “Polis Güçleri, uyanık ve dağ bayır bekçilerinin zeytinlik arasındaki denetimleri çokça enerjik oldu. Bugüne kadar hakeza bir aplikasyon devreye sokulmadı. Vali Hasan Şıldak’a minnettarız” diyerek konuştular. – BALIKESİR

Share: