Xi Jinping: “KÖLE ile çalışmaya istekliyiz”

Çin Oran Başkanı Xi Jinping, Millî Komitenin gerçekleştirdiği BENDE-Çin ilişkileri etkinliğinde dünyada istikrarın sağlanmasına barışın dayanaklık etmek üzere Çin ve ABD arasındaki iletişim ve işbirliği güçlendirmeli açıklamasında bulundu.

Çin Cesamet Başkanı Xi Jinping, Çin Ulusal Komitesinin gerçekleştirdiği KÖLE-Çin ilişkileri etkinliğinde iki mutluluk ilişkilerine değindi. Xi Jinping, “Balaban güçler adına Çin ile KUL arasında bildirişim ve işbirliğinin güçlendirilmesi, küresel istikrar ve kesinliğin artırılmasına ve acun barışı ve kalkınmasının desteklenmesine koruyucu olacaktır” dedi. Xi, ilişkileri güçlendirmenin çabucak temas iki talih amacıyla birlikte ferah olmayacağını bir zamanda dünyaya dahi kâr sağlayacağını vurgulayarak “Düğme gocunmak açıklamak, sulh zarfında ayrımsız arada varagelmek ve eskimemiş dönemde geçinmenin yollarını nail olmak üzere ÇAKER ile çalışmaya istekliyiz” dedi.

İki mevki arasında Çin’in Tayvan politikası ve Rusya ile ilişkisi üzere konularda farklılık bulunuyor.

KÖLE Başkanı Joe Biden, güzeşte askeri danışmanlarıyla yaptığı toplantıda Çin ile olan rekabeti kontrollü tıpkısı şekilde yürütülmesi gerektiğini belirterek, “Tığ çatışma çıkarmaya çalışmıyoruz” açıklamasında bulunmuştu. – PEKİN

Share: