Yeşil Varto Spor: 3 Cizre Serhat Spor: 0

Lehçe Idmansız Kütle (BAL) 1. Grupta savaş eden Yeşil Varto Spor, evinde misafir ettiği Cizre Serhat Spor’u 3-0 yenik etti.

Muş’un Varto ilçesinde yenilenen spor sahası davul zurna eşliğinde açılışı gerçekleştirildi. Stat’ın yenilenmesiyle Yeşil Varto Spor çıktı maçlarını burada yapacak. Varto İlçe Stadı’nda saat 13.00’bile başlayan müsabakanın itidalli hakemliğini Van bölgesinden Muhammet Cömert Özbek yaparken, yan hakemleri ise Dert bölgesinden Elif Yılmayan ve Hakkari bölgesinden Hakkı Duygusal Karadeniz yaptı.

Her iki takımında kontrollü başladığı müsabakada eş sahibi kol 32. dakikada Mutlu Duygusal Özen’in attığı golle geçmiş yarıyı 1-0 önde kapattı. İkinci yarıya da hızlı başlayan eş sahibi kol Ongun Fert Özen’in 71. dakikada attığı golle durumu 2-0 yaptı. Yarışma süresince oyunun hakimiyetini elinde tutan ocak sahibi kadro 75. dakikada Serkan Gül’ün attığı golle durumu 3-0 yaptı. Maçın kalın kafalı kalan kısmında gol olmayınca aile sahibi takım maçı 3-0 kazanarak 24 puanla 2. sıraya yükseldi.

Müsabakayı izleyen Türkiye Ayak Topu Federasyonu (TFF) Muş Temsilcisi Eksiksizlik Türker, “Bu devir fena hâlde bir havada Yeşil Varto Spor’un sevincini yaşıyoruz. Yeşil Varto Spor’umuz henüz öncesinde Muş Şehir Stadyumunda maçlarını oynuyordu. Sağlıklı olsunlar bire bir hafta içerisinde hep yöneticilerin katkılarıyla çok adamakıllı benzeri sahaya kavuştuk. Soyunma odaları, hakem odaları var. Emeği geçen değme kestirme teşekkürname ediyoruz. Valimize, kaymakamımıza ve Gençlik Spor İl Müdürümüze teşekkür ederiz. Varto kullanılmamış tıpkı tesise kavuştu. Maçlar burada oynayacak. Burada oynamasını isteyenlerden bildirme çokça birisi üstelik benim. Varto’üstelik kasıt şişman, şampiyonluğu bizde istiyoruz. Yeşil Varto Spor’umuzu önümüzdeki mevsim 3.lige vira etmek istiyorum” dedi.

Sezonun önceki maçını zat düz ve seyircilerinin uğrunda oynadıklarını ifade eden Ustalık direktör Sadettin Özer “Varto halkından çokça fena hâlde ayrımsız bağ gördük. Çok evire çevire aynı karşılaşma oldu ve 3 puanı aldığımız için mutluyuz. Şampiyonluğa tehlikesiz adımlarla gidiyoruz. Bu sene bu takım şampiyon olacak. Buna özden inanıyorum. Futbolcu kardeşlerimle olan inancımdan etraf bu sene yeşil Varto Spor Allah’ın izniyle 3.lige çıkacaktır” dedi.

Varto’de ilk defa oynana ayrımsız maç olmakla gelişigüzel gayet pir tıpkı gelgel içerisinde bire bir futbol oynandığını dile getiren Yeşil Varto Spor Kulübü Umumi Heyet Üyesi Okumuş Durmuş ise “Yeşil Varto Sporu kutluyorum. 3 golle 3 puanı aldık haddinden fazla dört dörtlük bir ayak topu oldu. Dikkatimi çekici tıpkısı bahis oldu. Varto’nun spora ve futbola olan aşkı ayrımsız başkaydı. Futbol bir ilin yahut tıpkı ilçenin aynasıdır. Emeği güzeşte her kese teşekkürname ederiz” dedi.

Maç bitiminden sonraları sporculara verilen yemeğin ardında karşılaşma hazar ve el birliği havası içerisinde sona erdi. – MUŞ

Share: