Yorumcu Rıdvan Dilmen aktif yayında Jorge Jesus’u eleştirdi, yandaş ayağa kalktı!

Süper Klasman’in 4. haftasında Fenerbahçe, deplasmanda Konyaspor’a 1-0 yenik oldu. Karşılaşmayı TV 8.5 ekranlarında değerlendiren Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe Beceri Direktörünü kaba eleştirdi.

“VALENCIA’NIN AYAĞIYLA MÜDAHALESİ VAR”

Valencia’nın al kartını doğru bulan Rıdvan Dilmen, “Adaletli, iki defa Valencia’yı kımıldatma ediyor ancak bu onun rakibine vurmasını gerektirmez. Adil iki misil Valencia’yı ittikten bilahare Valencia’nın ayağıyla müdahalesi var. Valencia’nın kırmızı kartı akıllıcasına. Adil birkaç kat ittikten sonraları Valencia ayağıyla bir hamlede bulunuyor. Rakip aktör seni kımıldatma etsin, vurmayacaksın tekrar dahi!” ifadelerini kullandı.

“ARAO’DAN HANGI EKSİĞİ VAR?”

Jorge Jesus’un oyuncu tercihlerini eleştiren Rıdvan Dilmen, “Hocayı yanıltan kâh oyuncular var. Birisi Emre Mor, etki olmayan Karagümrük’te ibnelik etmek bambaşka, Fenerbahçe’de avutmak bambaşka. Crespo benim haddinden fazla beğendiğim tıpkısı oyuncu değildir fakat hocanın getirdiği Arao’dan eksik yaptığı biricik bir şeyi söyleyebilir misiniz?” dedi.

FENERBAHÇE TARAFTARI ÇILDIRDI

Bu açıklamaları sonrası Fenerbahçe taraftarı, Rıdvan Dilmen’i adeta “Fenerbahçe düşmanı” zar etti. Solgun-lacivertli taraftarlar, adlı yorumcunun daha Fenerbahçe’nin evvel mağlubiyetinde dokunaklı eleştiriler yaptığını belirtti.

Rıdvan Dilmen’in açıklamalarından satır başları:

“AMERIKAN BAR OYUNU BULUNMAYAN”

Fenerbahçe’bile pas oyunu diye niteleyerek tıpkısı özdek bahsedemeyiz. Konya, Başakşehir gibi takımlar oyuna sahip olmak isteyen takımlar. Maçları çokça zevkli geçmiyor mümkün ama iki topluluk de gol yememiş.

“KİMSE KENDİNİ KANDIRMASIN”

50 bin kişinin uğrunda içten tavlamak basit. İlk nöbet İstanbul dışında çıktığınız maçta Peres dışında kendini sahaya veren yoktu sahada. Kimesne birlikte kendini kandırmasın 11’e 10 kandırmak ile alakası namevcut şartlar eşitken birlikte Konya elan iyiydi.

“3’LÜ IMKÂNSIZ”

Jorge Jesus elastiki ayrımsız teknikçi evet. Fakat bu takım üçgen oynayacak tıpkı yapıya ehil değil. ara sıra üçgen birlikte oynayabilirsiniz fakat anne planınız murabba üstüne olmalı.

“SABIRLI TEVESSÜL ETMEK ZORUNDASINIZ”

Hocanın demeçlerinden anladığımız esas uğur Süper Klasman şampiyonluğu. Ancak ne geçmiş maçlardaki 6-0’lık ve 4-2’lik skorlar Fenerbahçe’yi şampiyon yaptı hangi dahi bugünkü kaybetme şampiyonluktan etti. Sabırlı almak zorundasınız.

“BU BÜYÜKLÜĞÜNDE ÇOK TEHLİKE GÖRMEMELİSİNİZ KALENİZDE”

Olur bu ligde çok gol alaşağı etmek çokça mehabetli ancak bu kadar üstelik fazla felaket görmemelisiniz kalenizde. Ümraniye 3 attı 5 kaçırdı, Adana Demirspor bir nice gol kaçırdı. Konyaspor bir nice kere ofsayt yüzünden pozisyonları değerlendiremedi. Üçgen defans oynuyorsanız Lemos falan oynamaz, Arao itidalli sahada oynamaz, Lincoln sol angıç bekte oynamaz. Alioski var elinizde, Ferdi’yi koyabilirsiniz oraya.

“ARDIL GİBİ BİR OYUNCU NASIL OYNAMAZ!”

Şunu üstelik söyleyeyim; Arda Güler bu büyüklüğünde metrukiyet edilecek aynı aktör değil. Bu büyüklüğünde isteksiz tıpkı takımda Arda kabilinden aynı aktör bittabi oynamaz, küçük anlamıyorum.”Share: