Bakanlar Dönmez ve Varank 741. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’ne katıldı

Enerji ve Tabiatıyla Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Ertuğrul Gazi Türbesi’ni konuşma etti.

Bir dizi film izlence kapsamında Bilecik’e mevrut Bakanlar Dönmez ve Varank, Söğüt ilçesinde bu yıl 741’incisi düzenlenen Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’ne katıldı.

Ertuğrul Gazi Türbesi’ni müzakere ederek dua fail Dönmez ve Varank elan bilahare “geleneksel şifalı pilav kap açılış” törenini gerçekleştirdi. Vatandaşlara pilav izaz fail Bakanlar, şifalı pilavdan yedi.

Şenlik alanında vatandaşlarla kardeşçe eden Dönmez ve Varank, türbenin yanında inşa edilen Ertuğrul Gazi Camii ve çevresinde incelemede bulundu.

Bilecik Valisi Eksiksizlik Kızılkaya ve beraberindekilerden bölgede yapılan çalışmalarla ilgili bilgelik düzlük Bakanlar, şenlik alanında Söğüt Belediyesi aracılığıyla kurulan çadırı ziyaret etti.

Etkinliğe Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, DOĞRU Fırka Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, DOĞRU Parti Bilecik Saylav Hakikat Yalaka, İl Jandarma Komutanı Mümessil Albay Yenmiş Sandalet, İl Inanma Müdürü Ertuğrul Namal, DOĞRU Tümen İl Başkanı Serkan Sebep, ara sıra hava müdürleri ve vatandaşlar katıldı.Share: