Balıkesir’de polis güçleri ve jandarmadan suçlulara derbent namevcut

Balıkesir’de polis güçleri ve kurnaz ekipleri devlet genelinde yaptıkları güvenlik uygulamalarında mütenevvi suçlardan aranan toplanmış 58 şahsı gözaltına alırken, adli makamlara irsal edilen 14 zat tutuklandı.

Balıkesir İl Güvenlik Müdürlüğü Güvenlik Idarehane Müdürlüğü ekiplerinin genel güvenliği ve asayişi tedarik etmek üzere Altıeylül, Karesi, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Edremit, Gönen, Gömeç, Manyas ve Sındırgı İlçelerinde yapılan çalışmalarda 36 aranan can tutulmuş ve 14 şahsiyet tutuklanmıştır.

Yapılan aramalarda; 6 nüsha ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ilgili 57 nüsha fişek, 6 skor ruhsatsız tüfek ve bu tüfeğe ilişkin 18 skor hartuç ve 2 sayı blöf tabanca ele geçirildi.

Balıkesir İl Bitirmiş Komutanlığı ekipleri genel güvenliği ve asayişi çıkarmak amacıyla Altıeylül, Ayvalık, Bigadiç, Burhaniye, Edremit, Gömeç, Gönen, Marmara, Savaştepe ve Sındırgı ilçelerinde yapılan çalışmalarda ve yapılan posta aramalarında; değişik suçlardan aranan 22 şahıs yakalanırken, 1 skor tabanca ele geçirildi. – BALIKESİR

Share: