Bayburt’ta yetiştiricilere 691 koyun yemliği dağıtıldı

Bayburt’ta küçükbaş efsanevi yetiştiren 148 kişiye yüzdelik 70 hibeyle 691 metal kucak yemliği verildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün aksi ve koyun yetiştiricilerinin standartlarının yükseltilmesi amacıyla hazırladığı, Gün Doğusu Karadeniz Projesi Havza Kalkınma İdaresi Başkanlığının (DOKAP) desteğiyle alınan maden kucak yemlikleri, üreticilere dağıtıldı.

Vali Cüneyt Epcim, yemliklerin besicilere verilmesi için Tarım ve Orman Müdürlüğünde planlı törende, Bayburt’a DOKAP yoluyla çokça kocaman destekler verildiğini söyledi.

Bu yıl 3 projede toplamda 4 milyon liralık desteği kente kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Epcim, “Kıvrak Koyun banyoluğu, kırkım makinesi projesi toplam 562 bin lira, deri tipi kucak zehirli bütün 2 milyon mesabesinde, tekrar zaman dağıtımını yaptığımız kucak yemliğinin proje bedeli üstelik 1 milyon 260 bin lira, yani toplamda 4 milyon liraya andıran tıpkısı destek sağlandı. Çokça mehabetli katkıyı Bayburt tarımına, çiftçisine dürü etmiş oluyoruz. Desteklerinden dünya ilkin Endüstri ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a, DOKAP başkanımıza ve emeği güzeşte İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğümüz ekiplerine teşekkürname ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Epcim, üreticilerin rastgele ant desteklemek istediklerini vurgulayarak, izzet desteklerinin en üst noktaya çıktığı aynı yıl yaşandığını anlatım etti.

Törene, İl Tarım ve Orman Müdürü Selami Ersen, DOKAP Başkan Yardımcısı Şeref Çıpa, DÜRÜST Öğür İl Başkanı Hacı Mualla Polat, Ekincilik Odası Başkanı Abuzer Yıldırımtepe ile yetiştiriciler katıldı.

Share: