Çankırı domestik haberleri… Rektör Rençper, Çankırı Karatekin Üniversitesinin yeni öğrencilerini otogarda karşıladı

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Fellah, üniversitede bu sene eğitim almaya başlayacak olan öğrencileri otobüs terminalinde karşıladı.

Çankırı Karatekin Üniversitesinde (ÇAKÜ) kullanılmamış akademik yıl başladı. Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Fellah üstelik akademik yılın ilk gününde, değişik şehirlerden Çankırı’ya gelen ÇAKÜ’nün kullanılmamış öğrencilerini Çankırı Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde karşıladı. İlk sefer Çankırı’ya kıç basan öğrencileri karşılayan Rençper, sükse dileklerinde bulundu. Antrparantez, otobüs terminalinde kurulan stantta öğrencilerin ulaşım ve bire bir konular hakkındaki soruları görevliler yoluyla yanıtlandı.

“Şu asıl büyüklüğünde 3 bin 800 öğrencimiz kaydını yaptırdı”

3 bin 800 öğrencinin bu yıl Çankırı Karatekin Üniversitesine kaydını yaptırdığını tamlayan Rektör Ekinci, “Zaman itibarıyla 2022-2023 terbiye-talim dönemimizi başlatmış bulunuyoruz. Türkiye’nin bir nice ilinden mevrut öğrencilerimize familya sahipliği yapacağız. Üniversitemiz, eğitim, tedrisat, araştırma, ihya ve toplumsal kalkınmanın beraberinde öğrencilerimizi üstelik inovasyon ve girişimcilik noktasında genişlik dolgunca şekilde yetiştirmenin programlarını yapmış bulunuyor. Bu yıl üniversitemize 4 bin civarında öğrencimiz üstelik sınav puanı ile girme hakkı kazandı. Şu ana büyüklüğünde 3 bin 800 öğrencimiz da kaydını yaptırdı. Üniversitemizin bulunduğu Çankırı, turizm ve gündüz potansiyeli muhteşem bire bir şehir. Çankırı’mız havası ile Türkiye’nin sunu bozulmamış ve bildirme emniyetli şehri latif durumda. Bu yönüyle üstelik öğrencilerimizin rahatlıkla eğitim bilimi alabileceği, sosyal ve kültürel yönden kendilerini geliştirebileceği site. Kendilerine haddinden fazla bereketli ayrımsız adrese geldiklerini rapor ediyoruz” dedi.

“Öğrencilerimizin barınma sorunu dağılmış olan tıpkısı şehirde bulunuyoruz”

Eğitim Bilimi kalitesini bırakmak üzere enfrastrüktür çalışmalarının tamamlandığını rapor eden Çiftçi, “Çankırı Karatekin Üniversitesi, şehrin tam dinamikleri ile birlikte sunma mebzul şekilde öğrencilerimizi yetiştirmenin derdi ve gayreti içerisinde. Terbiye ve tedris altyapımızı en gür şekilde tamamlamış bulunmaktayız. Hele kullanışlı alanlarda ve laboratuvar alanlarında terbiye düz öğrencilerimizi sunu ferah şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizin tahaffuz sorunu çözgün olan bir şehirde bulunuyoruz. Öğrencilerimizden yeğleme yapanların tüm KYK yurtlarına yerleştirilmiş durumda. Evler ve apartlar üzere farklı barınma ortamları üstelik bulunmakta” diye niteleyerek konuştu.

“Bu yıl 5 ilçemizde üstelik çığır akademi birimlerimizi açtık”

5 çığır yüksekokulunun ilçelerde hizmet vermeye başladığını kaydeden Çiftçi, “Bu sene 5 ilçemizde üstelik meslek akademi birimlerimizi açtık. Eldivan Meslek Yüksekokulu bulunan potansiyeli ile eğitime bitmeme etmekte. Şabanözü ilçemizde bile kısaca 150 öğrencimiz eğitim ve öğretim görülecek şekilde konfigürasyon yaptık. Çerkeş Meslek Yüksekokulumuz üstelik özlük yerinde bu sene itibarıyla terbiye ve öğretime başladı. Ilgaz Çığır Yüksekokulumuz turizm işletmeciliği ve turizm rehberliği üstüne Türkiye’da tercih yoğunluğu olan bir okulumuz. Ilgaz bile turizm potansiyeli ile öğrencilerimize bakım verecek şekilde yapılandırıldı. Kurşunlu Hak Iz Yüksekokulumuz, yüzdelik 100 sığa ile doldu. Bu sene öğrencilerimizi mezun edebileceğimiz ikinci dönemine başladı. Üniversitemiz hem Çankırı hem dahi ilçelerine yardım sağlamakta” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin muvasala sorunun birlikte mütenavip yolla çözüldüğünü tabir fail Fellah, öğrencilerin bir nice sosyal etkinlik içerisinde düzlük sıvırya dikkat çekti. – ÇANKIRI

Share: