Türk Kızılay üyeleri, dimdik kişi dikkati kaplamak üzere yürüdü

Türk Kızılay Kastamonu Şubesi üyeleri, dimdik kişi dikkati yolmak amacıyla “Acun Reviş Günü” kapsamında yol gerçekleştirdi.

Kışla Parkı’nda tıpkı araya mevrut Türk Kızılay Kastamonu Şube Başkanı Sabit Tavil, umumi heyet üyeleri ve gönüllüler, “sağlığa yürüyoruz” pankartı ile Cumhuriyet Altını Meydanı’na kadar yürüdü.

Tavil, yürüyüşün ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, mıhlı yaşam için tagaddi ve hareketin önemine dikkat çekti.

Kızılay teşkilatı adına mecmu Türkiye’üstelik yol düzenlendiğini anlatan Tavil, “Pandemi döneminde sınırlanmış ortamlarda geçirilen zamanların alışkanlığa dönüşmemesi, obezite ve kronik rahatsızlıkların önlenmesi üzere cereyan etmemiz gerekiyor. Bizler birlikte bu farkındalığı izam etmek üzere Kastamonu’da adım adım dimdik yaşam için yürümeyi akabinde elbette koşmayı teklif ediyoruz. Etkinliğe bindi veren hep başkanlarımıza ve gönüllülerimize Kızılay ailesi namına teşekkürname ediyoruz.” dedi.

Çankırı

Çankırı’da Türk Kızılay Şubesi üyeleri, fiziksel etkinlik, metin beslenme ve sağlıklı dirim konularına özen vira etmek amacıyla yol gerçekleştirdi.

Buğday Pazarı Medresesi’nde tıpkı araya gelen katılımcılar, ellerinde dimdik can ilgi çeken pankartlarla Karatekin Parkı’na yürüdü.

Program, katılımcıların Karatekin Parkı’nda Keyif Müdürlüğü eliyle kurulan stantlardan bilgelik almasının ardından sona erdi.

Yürüyüşe, Ilbay Abdullah Ayaz, kurum müdürleri, Kızılay Şubesi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Share: