Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara’daki şaşırtı toplantısı sonrası ortaya atılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zaman günce programının dışına çıkarak kurmaylarını şaşırtı bire bir toplantıya çağırdı. Saat 14.00’dahi SELIM Tümen Umumi Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Ticaret Bakanı Mehmet Muş üzere tutum alanındaki bakanların yanında SELIM Fırka Sözcüsü Ömer Polat, TBMM SELIM Tümen Takım Başkanı İsmet Yılmayan, Genel Başkan Yardımcıları Hamza Ateş, Hayati Musannif ve Mehabetli İhsan Müşkül kabilinden cesim isimler katıldı. Toplantının sürpriz olması er intihap iddialarını da yanında getirdi.

TOPLANTIDAN SONRADAN BİLGİLENDİRME YAPTI

DÜRÜST Tümen Sözcüsü Ömer Çelik, zaaf mucit toplantının bitiminin peşi sıra almaç karşısına geçti. Hem toplantının içeriği hem bile gündemle ilişik açıklamada mevcut Polat’e “Toplantının şaşırtı olması er intihap iddialarını bile yanı sıra getirdi. Intihap takvimiyle ilişik bire bir başkalık var mı?” diye niteleyerek soruldu.

“ER SEÇİM SÖZ KONUSU DEĞİL”

Er seçme kadar tıpkı durumun olmadığını tamlayan Çelik, “Erken seçme bahis konusu değil. Seçme eskiden yapılacak. Seçim takviminde bire bir başkalık namevcut” dedi.

“SEÇİME BÜYÜKLÜĞÜNDE DÜZENLİ TOPLANTILAR YAPILACAK”

Ömer Polat’in açıklamalarının topu topu şu şekilde: “Toplantıda düzenleme çalışmaları değerlendirildi. Tashih ve düzenlemelerle ait görüşler alındı. 2023 seçim beyannamesine yapacağımız yardım bildirge ile gelişigüzel manifesto ortaya koymuştuk bu çalışmalar değerlendirildi. Seçime kadar eğlenceli namına bu toplantıları yapmaya bitmeme edeceğiz.

“ER SEÇİM İDDİALARININ TEMELİ NAMEVCUT”

Seçim takviminde fark bulunmayan, intihabat eskiden yapılacak, erken intihap ve tıpkısı spekülasyonların hiçbirinin hangi tıpkı temeli ne ayrımsız manası var. Sonunda aynı yıldan beş altı biraz kalmışsa seçimlere, bu hazırlıkların yapılması gayet katıksız. Üste biz gâh çalışmaları kullanılmamış bir seçimden çıktıktan süratle sonra 4-5 sene sonraki intihap için tezelden başlatırız. Milletimizin önüne koyulacak politikalar, seçme zamanındaki belgelerin çalışılması açısından esasta şimdiden başlanması gayet akilane. Bizim fırka namına geleneğimizde bu şekilde. Nedeniyle her şekilde er seçim olması söz konusu değil, hakeza ayrımsız ağız dalaşı söz konusu değil.”Share: