Denizli itfaiyesi şalter filosunu güçlendirmeye bitmeme ediyor

Denizli’nin 19 ilçesindeki 42 istasyonda 365 bölüm 24 saat defa tutan Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, anahtar filosuna serencam teknoloji 5 arazöz elan ekledi. Nüfusa nazaran Türkiye’nin en yaşayan itfaiyesi olduklarını vurgulayan Başkan Zolan, bu sene toplamda 10 itfaiye aracını bünyelerine kattıklarını, Kasım’da 1 komütatör daha alacaklarını söyledi.

Denizli’nin 19 ilçesi 616 mahallesini havi 42 ayrı istasyonda 500 dolayında personeli ile vatandaşların duygusal ve malını yüklenmek üzere 365 dönme 24 saat kere markajcı Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı vasıta filosunu genişletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz mart ayında 3 bin litre su kapasiteli 4 adet merdivenli itfaiye aracı ile akarsu şeş taharri ve istirdat aracını bünyesine katan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, sonuç misil 5 itfaiye aracı arazözünü daha filosuna ekledi. Bu çerçevede, yeni alınan 7 bin 200 litre akarsu ve 300 litre hararet itfa köpüğü malzemesi ile donanımlı, ense yapısı ise ağız ağıza yerli olan 3 personel kapasiteli toplanmış 5 adet itfaiye aracı arazözünün tanıtımı yapıldı. 15 Temmuz Delikliçınar Şüheda Meydanı’ndaki lansman programına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut ile Ömer Faruk Özer, İtfaiye Dairesi Başkanı Uğur Çivi ve itfaiye personeli katıldı.

365 dönüş 24 saat nöbette

Burada tıpkısı süre araçları inceleyerek vukuf düzlük Komutan Zolan, yaptığı açıklamada Büyükşehir Belediyesindeki temas birimin olduğu gibi itfaiye teşkilatının dahi güçlenerek için devam ettiğini söyledi. Başkan Zolan, “Zaman teşkilatımız 500’ün üzerinde çalışanı, 40’ın üstünde istasyon ve birçok kurgu ve ekipmanı ile küçümseme, tatil demeden 365 ahit, 24 saat nöbette. Afette, yangında, gidiş geliş kazalarında vatandaşlarımızın imdadına çıkar yol kalkmak amacıyla bekliyorlar. İtfaiyemiz kurgu, materyal ve eğitimleri ile çokça peş seviyeye geldi” dedi. Herhangi Bir tip olaya engelleme ika hikmet ve becerisi ile gündeş komütatör ve ekipmanlara eş olduklarının altını çizen Başkan Zolan, bu sene başlarında 4 merdivenli itfaiye aracı ile akarsu şeş kontrol ve kurtarıcı aldıklarını, bugün ise 5 itfaiye aracı arazözünü daha bünyelerine kattıklarını, son teşrin ayında ise 42 metrelik merdivenli ayrımsız aracın birlikte miftah filosuna ekleneceğini anlattı.

Türkiye’nin genişlik tüvana itfaiyesi

Geçen yaz lüzumlu Denizli’de gerekse mekân illerde meydana gelen özellikle orman yangınları tutmak üzere haddinden fazla cıvıl cıvıl mücadele verdiklerini kaydeden Başkan Zolan, “Allah’ım kadın etmesin, ilçe bela vermesin. Çok şükür Denizli Büyükşehir Belediye İtfaiyesi gelişigüzel devir hazır ve bakan durumdadır. Nüfusa göre Türkiye’nin sunu ruhlu itfaiyesidir. Bu araçlarımız gücümüze ağır sıklet katacaktır. Kıvrak ve iyi olmasını murat ediyorum” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

Share: