DOĞRU Parti’li Yılmaz: “Evvel yaptık, zaman yapıyoruz, yarın bile yapacağız”

SELIM Öğür Sazak Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, 20 yıldır sürdürdükleri ürün ve bakım siyasetinin genişlik iri halkalarından biri olan hane, hareket yeri ve arsa kampanyasının geçmiş temelini şişman tıpkı galeyan ve gururla gerçekleştirdiklerini belirterek, “Mazi yaptık, zaman yapıyoruz, yarın dahi yapacağız. Cumhurbaşkanımız liderliğinde daha güzelini aşkla, azimle ve kararlılıkla milletimiz amacıyla yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yılmayan, yaptığı yazılmış açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde serencam 20 yılda, medeniyetin sunu büyük taşıyıcısı olarak gördükleri şehirleri büyük yatırımlarla dönüştürdüklerini ve güçlendirdiklerini söyledi. AK Tümen hükümetlerinden ilk Türkiye’da insanların gecekondulara mahkum edildiğini kaydeden Yılmayan, “Yıllar süresince, milletimizin kurduğu hayalleri ve ihtiyaçları görmezden gelindi. Dönemin hükümetleri hareket, dominant, cuşuhuruş gibi afetlerde milletimizin yanı sıra olmadı. 3 Teşrinisani 2002’da DOĞRU Öğür ve Cumhurbaşkanımızla eskimemiş aynı zaman başlarken, milletin derdine sağırlaşmış siyasetin namına, yuva kuran siyasa başladı, şefkatlilik ve acıma siyaseti geldi. Tek ülkenin üstesinden gelemeyeceği aynı şekilde, TOKİ ile 1 milyon 170 bin konut yaptık. 30 bine mail arttırma toplumsal donatılarıyla, okullarıyla, camilerimizle konutları tamamlayarak aziz milletimizin hizmetine sunduk” diye konuştu.

“Mersin’e 5 bin 97 konut yapılacak”

Saylav Yılmaz, bugün elan balaban aynı adımla, yeryüzü nazik içtimai hane hamlesini başlattıklarını anımsattı. Hiçbir husus üretmeyip, rastgele şeye ‘hayır’ diyen, ‘yapamazsınız’ diyerek bağıranlara direnim, ‘Türkiye Yüzyılı’na, yüzyılın projesiyle etap attıklarını vurgulayan Yılmaz, şöyle bitmeme etti:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 20 yıldır sürdürdüğümüz işaret ve bakım siyasetimizin bildirme iri halkalarından biri olan, ülkemizin yer nazik basamak, işyeri ve yer kampanyasının önce esas atma törenini, Ankara’da iri aynı çalkantı ve gururla gerçekleştirdik. 8 milyona yakın başvuruyla ermiş milletimizin gösterdiği büyük hazzetme, bu projenin hangi kadar kebir ve ne büyüklüğünde mukteza olduğunu ortaya koymuştur. İnşallah 2 yıl içinde 250 bin konutluk geçmiş etabı, 2028’e kadar de tüm bitirilerek doğruluk sahiplerine konfirmasyon edilecektir. Mersin Ağacı’bile de 250 bin konutluk projenin önce etabında il merkezine 2 bin 122, Anamur ilçemize bin, Aydıncık ilçemize 128, Toroslar ilçemize 650, Mutluluk, Silifke ve Tarsus ilçelerimize üstelik 400’er bölük girmek amacıyla bütün 5 bin 97 hane yapılacaktır. Esbak yaptık, zaman yapıyoruz, yarın üstelik yapacağız. Cumhurbaşkanımız liderliğinde elan güzelini aşkla, azimle ve kararlılıkla milletimiz için yapmaya devam edeceğiz.”

Yılmaz, SELIM Tümen hükümetleri yerine Türkiye’yi yemeden içmeden yatırımlarla geliştirmekle bağlı kalmayıp, Reisicumhur Erdoğan liderliğinde, demokratikleşme adımları, koca hakları ve hukukun üstünlüğü üstüne dahi kocaman reformlara imza attıklarını bildirdi. Tüm bu reformlara, tıpkısı yenisini daha ekleyerek şiddetli aksata ve ezinç ile mezkûr, bir zaman acılara, zulümlere ve keskin hatıralara bahis olan Diyarbakır Cezaevinin, Adalet Bakanlığı marifetiyle boşaltılarak kapısına kilit vurulduğunu ve kültür merkezi cereyan etmek için Kültür ve Turizm Bakanlığına devredildiğini anımsatan Yılmayan, “Cumhurbaşkanımıza, tıpkı hukukçu saylav yerine bütün bu değişiklikleri ortaya koyma iradesi ve kararlılığından ufuk şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu. – MERSİN

Share: