Japon çıkmaz dansçıları Kapadokya’da gösteri sundu

Japonya’birlikte “Alay Saçan Adamlar” yerine aşina iki yabanlık çıkmaz raks ekibinin Kapadokya’de boş havada sunduğu gösteriyi turistler izledi.

Nevşehir’in Ürgüp ilçesindeki Üç Güzeller mevkisinde planlı etkinlikte, kostümlerini giyen Tony Atsushi ve ??Keizo Shogen, saz eşliğinde eylem yaptı.

Tony Atsushi, gazetecilere, 2009’üstelik Japonya’da başladıkları gösterileri değişik ülkelerde dahi sunduklarını söyledi.

Türkiye’nin, ziyaret ettikleri 34. mutluluk olduğunu kaydeden Tony Atsushi, “Japonya’dahi çok gösteri yapıyoruz. Yavuklu değil, müzikli benzeri raks gösterisi yapıyoruz. Bu yüzden bambaşka ülkelerde de düzenleyebiliyoruz. Kapadokya’dan ilk Ankara’birlikte etkinlik gerçekleştirdik. Türk çocukları sıra dışı uyumlu ve hareketliydi. Bu gösteriden haddinden fazla mutlu olduk.” dedi.

Keizo Shogen ise Türkiye’bile bulunduğu için heyecanlı olduğunu, Kapadokya’dan sonra gidecekleri farklı yerlerdeki programlarını başarıyla tamamlamaya odaklandıklarını söyledi.

Japon ikili, yarın Ürgüp Belediyesi Kültür Sarayı, gelecek günlerde ise Pamukkale, İzmir ve İstanbul’bile de gösteri sunacak.

Share: