Kastamonu haberi: Kastamonu’da 45 darülfünun öğrencisine siber asayiş eğitimi veriliyor

Şimal Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) desteğiyle Kastamonu’de siber güvenlik eğitimi verilen darülfünun öğrencileri, ulusal olgun güvenliğine katkı sağlayacak.

“Genç İstihdamı” temasıyla KUZKA ile Kastamonu Üniversitesi hisse senedi birliğinde 45 darülfünun öğrencisine yönelik Siber Güvenlik Programı kapsamında siber asayiş eğitimi bitmeme ediyor.

Eğitimlerini tamamlayan öğrencilere izlence böylece katılım belgesi verilecek. Bu sayede katılımcılar, millî çapta siber düzenlilik alanında hesaplı programlardan öncelikli yararlanma hakkı elde edecek.

KUZKA Genel Sekreteri Serkan Zihayat ile Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kasım Yenigün, eğitim düzlük öğrencileri ülfet etti.

Öğrencilerle sınıflarında dostça eden Tüvana ve Yenigün, eğitmenlerden eğitimin içeriğine ait bilgelik aldı.

Tendürüst, çalışmanın çabucak aynı eğitim bilimi olmadığını, bunun yanında istihdama üstelik yardım sağlayacağını vurgulayarak, “Bu haddizatında sizin demet ve alakanıza tutkun bire bir buut. Sizler bu işe hangi kadar ilişki gösterirseniz, kendinizi o kadar geliştirme ve aranan güç olma şansı elde edersiniz. Hedefimiz sizlerin bu terbiye sonrası bereketli yerlere gelmenizi hatırlamak. Hepiniz birer beyaz zehir şapkalı hacker olacaksınız, siber dünyada güvenliğimizi sağlayacaksınız. Bu anlamda bu eğitimin sizler üzere çokça mübarek olacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Yenigün birlikte eğitimin öğrencilerin geleceği ve istihdamı açısından ehemmiyet taşıdığını dile getirerek, liyakatli olunması halinde mutluluk amacıyla çok zer sonuçlar elde edileceği kaydetti.

Share: