Meteorolojiden sağanak uyarısı! Listede İstanbul karışma birçok şehir var

İstanbul’dahi günlerdir muhtemel yağmurun aynı tür gelmemesi, vatandaşların çekicilik durumuna olan ilgisini artırdı. Bu nedenle Meteoroloji Umumi Müdürlüğü tarafından paylaşılan 5 günce çekicilik adisyon raporu iri sargı gördü. Raporda, ilkin İstanbul atılmak için bir nice yer amacıyla boğanak yağış uyarısında bulunuldu.

ALBENI SICAKLIĞINDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK YOK

Meteoroloji’den yapılan serencam değerlendirmelere bakarak, albeni sıcaklığında makro tıpkı değişik beklenmiyor. Gelgel sıcaklığı alelumum mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde yer meydan zaman normalleri üzerinde seyredeceği hesap ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle şimalli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde günindi ve güneybatı yönlerden belli belirsiz, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Meteoroloji, bora yağışın beklendiği kentlerle ilgilendiren detayları üstelik açıkladı.

AKŞAMDAN İTİBAREN ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLAYACAK

Yağışların bu tün ilk saatlerde Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Bolu ve Karabük çevreleri ile Bursa’nın cenup ve şarki, Sakarya’nın güney, Ankara’nın yıldız ve garp, Çankırı’nın günindi ilçelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL’DA YAĞIŞ PAZARTESİ ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü tarafından yayınlanan raporda, İstanbul’un durumu üstelik zaaf ediliyordu. Rapora göre Marmara genelinde sağanak yağmur, iş gününden itibaren etken olmaya başlayacak. Yağışın İstanbul’birlikte etkili olacağı dönem ise pazartesi adına kaydedildi. Vatandaşların baskın ve akarsu baskınlarına alın de tetik olması uyarısında bulunuldu.

İşte Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü’nün 5 günce hava anlayış raporu:Share: