Muş Spor, “Sportmen Dinlenme Kampı Terbiye Merkezine” kavuşuyor

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, ülke özel idaresi yoluyla tahsis edilen arsa üstüne Muş Spor futbolcularının konaklaması üzere 5 kattan oluşan ‘Sporcu Dinlenme Kampı Yetişek Merkezi’ mensur ediyor.

Merkeze mecbur Sunay Mahallesi’nde inşasına başlanan 5 bükülmüş ‘Sporcu Dinlenme Kampı Eğitim Bilimi Merkezi’ ile sporcuların konaklama, yiyecek-içme ve fitness ihtiyaçları karşılanacak. Sporun tabana yayılması için atılmış adım ile Muş’ta binlerce sportmen yetiştirilmesi ve gençlerin zehir alışkanlıklardan korunması hedefleniyor.

“Şarki Anadolu’da olmayan bire bir yapılış haline gelecek”

Devam fail çalışmayla ilgilendiren açıklamalarda bulunan Ilbay Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Muş Spor Eğitim Bilimi Kampı Tesisinin 5 bükülmüş olacağını ve sporculara 5 celi otel konforu sağlanacağını söyledi. Tesiste yeme içme alanları, fitness salonları, konaklama imkanları olacağını kaydeden Ilbay Gündüzöz, “Öncelikle otel konseptli yetişek kampından Muş Spor yararlanacak. Muş Spor’a tesisimiz adamakıllı olsun. İnşallah Süper Lig’e kadar bu tesisle dalavere edecekler. Gayet güzel, 5 kategorik, bu Şarki Anadolu’da olmayan aynı bünye haline ati. İl özel idaresi olarak haddinden fazla değerli bir arsayı Muş Spor’umuza ve farklı tor sporcularımıza tahsis etmiş olduk. Yalabık uğurlu olsun. Seneye ilkbahar mevsiminde inşallah burayı açacağız” dedi.

İnşaat alanında incelemelerde kâin Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz’e, İl Hususi İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ve Köylere Bakım Götürme Birliği Müdürü Sinan Ahiz eşlik etti. – MUŞ

Share: