Mütekait postacı Samsun’dan Hakkari’ye ayaklık çevirdi

Samsun’üstelik oturan 66 yaşındaki zahmetli çapar Mehmet Ersoy Binali, bisikletle Türkiye turu hayali için Hakkari’ye pedal çevirdi.

Emekli olduktan bilahare hayalini kurduğu bisikletle Türkiye turu projesini hayata geçiren Binali, 20 ahit önce Samsun’dan yola çıktı.

Kilometrelerce kere katederek Hakkari’ye vasıl Binali, AA muhabirine, mesleğinden etraf yıllardır çiftteker sürdüğünü, zahmetli olduktan bilahare dahi bu tutkusunun devam ettiğini söyledi.

İzmir Ağababa Yahşi Doğa Spor Kulübünün üstelik yöneticisi olan Binali, kentin doğasına, insanına hayran kaldığını belirterek, tamam derrace tutkunlarını Hakkari’ye çağırma etti.

Bisikletiyle 5 yıldır Türkiye turları düzenlediğini anlatan Binali, şöyle konuştu:

“Akıbet turumu, kulübümüzün sporcusu olan ve aynı süre geçmiş trafik kazası sonucu kaybettiğimiz Dede Yahşi’nin hesabına yaptım. 20 günden bu yana yoldayım, 1090 kilometre nöbet geldim. Buradan Başkale, Tatvan ve Muş üzerinden Samsun’a gitmeyi düşünüyorum. Hakkari çok düşkünlük ettiğim benzeri kayran. Ülkemin insanlarından şurası istiyorum, arzu gözünü açsınlar. Hakkari’ye gelsinler, buranın behişt olduğunu görsünler. Hakkari, dağları ve doğasıyla ülkemin yeryüzü fena hâlde yerlerinden biri. Hakkari’ye geldiğimde kendimi Artvin’da hissettim. Doğası benziyor. Kentte hayatiyetli güzel insanların sıcaklığını gördüm. Ati sene elan aşkın arkadaşla gelmeyi düşünüyorum.”

Share: