Pozantı’da Yengi Şöleni

Pozantı Şehremaneti Başkanlığı yoluyla kombinasyon edilen Galebe Şöleni çalkantı yoğun anlar yaşattı.

Atatürk Kültür Merkezi uğrunda düzenlenen Zafer Şöleni konserine Pozantı Kaymakamı Fatih Karamahmut, Belediye Reisi Mustafa Çay, İlçe Emniyet Müdürü Saha Komiseri Cem Doğaroğlu ile haddinden fazla sayıda vatandaş katıldı.

Konserde geçmiş önce Pozantı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde enstrüman kursu gören hoca, mektepli, ev kadını ve kamu personelinden oluşan 11 yabanlık benzeri ekip görüntü aldı.

Konserin ikinci etabında hayalet düzlük Cenk Korkmaz ise hem söylediği türküler hem bile Anadolu Rock şarkılarıyla izleyicilerin coşkusuna cümbüş kattı. Şehremaneti Başkanlığı görevinin yanında sanatkâr kişiliğiyle da bildik Başbuğ Mustafa Öz “Öf Öf” ile “Nem Kaldı” türkülerini seslendirerek izleyicilerden balaban alkış aldı.

Belediye Başkanı Mustafa Çay, yaptığı konuşmada ise, “Şişman Taarruz’la başlayıp şişman tıpkı zafere dönüşen bu mutlu günün 100’üncü yılına kazanmış olmanın övüncüyle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ilkin başlamak amacıyla, bu zaferi ermiş milletimize ödül fail istiklal mücadelemizin bilcümle kahramanlarını, bu toprakları bize vatan eden ve yurt kalması üzere canından vazgeçen kamu aziz şehitlerimizi, yiğit gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Arzumuz Türk milletinin Rum’da ‘Tek heybet, tek millet, bir tane simge, yegâne vatan’ düsturu ile daha birçok 30 Ağustos’larda birlikte olmasıdır” dedi. – ADANA

Share: