Şanlıurfa’da yaptırılan bungalov evler misafirlerini bekliyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince Bozova ilçesindeki Fırat Nehri kıyısında yaptırılan 11 bungalov familya misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Şanlıurfa’nın kıyı ilçesi olan ve balıkçılığın koca olduğu Bozova’da yaptırılan bungalov evler, doğayla iç içe dinlence ve dinlenme kampı açmak isteyen yerel ve ecnebi misafirleri ağırlayacak.

Toplam 3 bin 400 metrekare alana eş bungalov evlerin içerisinde aş damı, banyo ve yatak odası bulunuyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, devir, hars ve gastronomi şehri Şanlıurfa’da yapılan bungalov evlerin site turizmine derece kattığını belirtti.

Bungalov evlerin okşayıcı olmasını arzu eden Beyazgül, şunları kaydetti:

“Bungalov evlerimizde Fırat’ı seyredeceğiz. Yine bungalov evlerimizde Şanlıurfa’da güneşin batışını seyredebileceğiz. Yeşil alanda doğa ile beraberce insanlarımıza mutlu tıpkısı düzlem hazırladık. Vatandaşlarımız aileleriyle birlikte hem gecenin hem sabahın hem günün muhtelif saatlerinin keyfini çıkarabilecekler. Tarihimiz, geçmişimiz, lezzetimiz ve kültürümüz var. Bunlar hepsi bir araya geldiğinde Şanlıurfa mesabe biçilemez bir site oluyor. Bungalov evlerde Şanlıurfa’ya tıpkı ayar kattı. Şanlıurfa, devir geçtikçe 2023 İslam Dünyası Turizm başkenti olma özelliğini arttırarak daha iri derece kazanmaktadır.”Share: