SELIM Öğür Genel Komutan Yardımcısı Hamza Dağ’dan Gülşen’e melamet

YANLIŞSIZ Öğür Umumi Komutan Yardımcısı ve İzmir Mebus Hamza Incitici, şarkıcı Gülşen’in önder hatiplilere müteveccih ifadelerini kınadı. Üzücü, söylenen ifadelerin toplumun bir kısmını kıtipiyoz düşürücü ve ötekileştirici ifadeler olduğunu belirterek, “Nükte adına nitelendirenler var. Bu espri değildir. Toplumun ayrımsız kesimini siftinlik görmeye yönelik benzeri mantıktır” dedi.

Öte yandan Izdırap, uymazlık partilerinin yıldırma diline cebin bire bir açıklama yapması gerektiğini söyleyerek, “Bununla ilgilendiren izah ortaya koyarsanız helalleşmeniz samimi mi değil mi bu ulus birlikte görmüş peki” diye konuştu.

“‘Helalleşme’ diyen CHP’nin ana zihniyeti organizasyonlarda ortaya çıkıyor”

SELIM Tümen yerine sahada milletin nabzını tuttuklarını tamlayan DOĞRU Öğür Genel Komutan Yardımcısı Hamza Acı, “Uymazlık cephesine baktığımızda ise tekrar intihabat yaklaşırken yıldırma, amiyane düşürme ve ötekileştirme dilinin okkalı ayrımsız şekilde devam ettiğini görüyoruz. Edremit’te CHP’li belediyenin birleştirme ettiği ‘kitap fuarı’ adı altında güya vukuf üzerinden el alarak CHP’li siyasetçilerin hem cumhurbaşkanımıza, hem bakanlarımız ve milletvekillerimize zılgıt diliyle sürekli yargılanmaktan bahsettiklerini görüyoruz. ‘Helalleşme’ diyen CHP’nin gerçek zihniyeti gerçekte organizasyonlarda ortaya çıkıyor. Burada siyasiler hukukun önüne geçip yargılanmaktan bahsediyor. Bizim kimseden korkumuz bulunmayan. 20 yıldır bu millete hemen hizmet ettik. 20 yıl daha bakım edeceğiz. Ne zaman helalleşmeden bahsedenler önlerine aynı imkan geldiğinde ya hesaplaşmaktan evet yargılamadan bahsediyorlar. Bu zılgıt diline başmak bırakacak halimiz namevcut. Vatandaşımız de bunu gayet ferah görüyor” dedi.

Hamza Kötü’dan Gülşen açıklaması

Şarkıcı Gülşen’in cemaziyelevvel ortaya sâdır benzeri konser kaydında mortocu hatiplilere ettiği sözler için üstelik konuşan Hamza Ateş, “Tıpkısı artist diyerek rapor edilen ama sanatıyla değil, siyasal mesajlarıyla gündem olan ayrımsız kişinin yapmış olduğu açıklama, toplumun büyük ayrımsız kesimini rencide etmiştir. İmam hatipliler esbak vardı, bugün var, ferda dahi olacaklar. Bu ülkenin cumhuriyetin kurmuş olduğu okullarda büyümüş insanlardır. Ben bile benzeri imam hatip lisesi mezunuyum. Bu anlamda bu ülkeye elden bakım etmeyi düşünen insanlardır. Burada yapılan o alelade düşürme içeren, toplumun benzeri kesimini ötekileştirme noktasında rapor ortaya konulan bu açıklamayı biz doğrusu ayıplamak üzere işlemlerimizi başlattık. Karar işlemlerini başlattı. Espri adına nitelendirenler var. Bu nükte değildir. Toplumun bir kesimini yoz görmeye yönelik tıpkı mantıktır. Espri deyip geçiştirilecek bire bir özdek değildir. Muhalefete çağrımız şudur siz bu zılgıt dilinin neresindesiniz. Önünde mi arkasında mı karşısında mısınız? Bununla ait açıklama ortaya koyarsanız helalleşmeniz gönülden mi değil mi bu millet de görmüş tamam. Biz sahada teşkilatlarımızla bu arada geziyoruz. Gündemi tehdit dili olanlara pabuç bırakmayacağız” ifadelerini kullandı. – İZMİRShare: