Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından çocuklara terbiye paketi

Karı ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Deniz Izdıraplı, meslek hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Vekâlet namına çocukları kırtasiye ve betik yönünden birlikte desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Familya ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim bilimi talim yılına tedarik kapsamında kırsal bölgelerdeki gerekseme sahibi ailelerin beş ve ortaokula devam fail çocukları için “Yetişek ve Hisse Senedi Bindi Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Uşak, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın rustik bölgelerindeki gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; boyun çantası, kalemlik, tagaddi çantası, boya, defter, tür kabilinden malzemelerin birlikte Vekillik aracılığıyla genel ağ sitesinden zar edilen Bala Dostu Mektup Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Destek paketlerinde Karı ve Içtimai Hizmetler Bakanı Izdıraplı’ın, çocuklara yazdığı betik dahi yer alıyor.

Bakan Su Izdıraplı, konuyla ilişkin değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Eylem Planı doğrultusunda güzeşte yıl 22 ilin rustik bölgelerinde torunlar için koruyucu ve yasaklayıcı hizmetler hakkında bilgilendirme yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu anlayışsız bildirimler konusunda bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını tabir eden Yanık, çocuk dulda dinamik ekipleri aracılığıyla rustik bölgelerdeki çocukların koruyucu ve inhibütör hizmetlere erişimini artırmaya ve fırsat eşitliği sağlamaya müteveccih icraat yürütüldüğünü anlattı.

Yeni yetişek tedrisat yılı önceden kırsal bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi için “Terbiye ve Hisse Senedi Bindi Paketleri” hazırlandığına belen fail Izdıraplı, şunları kaydetti:

“Ekol hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yerine çocuklarımızı kırtasiye, betik yönünden dahi destekliyoruz. Terbiye ve Gelişim Bindi Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin yanında Bakanlığımızın hazırladığı Yavru Dostu Pusula Listesi’ndeki kitaplardan bile koyduk. Okula tam kendisine başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza kudretli tıpkı terbiye tedrisat yılı diliyorum.”

Share: