Süper Lig’de önce galibiyetini düz Hatayspor depar peşinde

Spor Göt Süper Lig’de bu sezonki geçmiş galibiyetini ustalık yönetmen Yanardağ Demirel’in takımın başında çıktığı evvel resmi maçta 8. haftada alan Atakaş Hatayspor, yengi serisi yakalamayı hedefliyor.

Sezona istediği kadar saksı yapamayan Hatayspor, aynı haftasını mösyö geçtiği ligde 7 maçta aynı yengi, benzeri muadele ve 5 mağlubiyetle 18. sırada bulunuyor. Bu karşılaşmalarda kalesinde 11 gol gören bordo-beyazlı kadro, rakip fileleri ise 4 öğün havalandırabildi.

Tek galibiyetini, göreve geldiği önce maçta Volkan Demirel yönetiminde güzeşte hafta deplasmanda Demir Grup Sivasspor’a karşı alan Hatay ekibi, çıkışa sarkıtmak istiyor.

Hatayspor, ligin 9. haftasında 9 Teşrinievvel Iş haset sahasında Corendon Alanyaspor’u yenerek çöz sahada da önce galibiyetini almayı hedefliyor.

“Volkan Demirel ve ekibinin takıma dokunuşlarını hissettik”

Kulüp başkan vekili ve matbuat sözcüsü Mustafa Özat, AA muhabirine, Sivasspor’u yenerek galibiyet hasretine son vermelerinden dünya bahtiyar olduklarını söyledi.

Lige üzücü tıpkısı kafa yaptıklarını aktaran Özat, daha çok kullanılmamış beceri direktörleri Volkan Demirel ve ekibiyle kendilerine bakir bire bir bahis açtıklarını belirtti.

Özat, sabık hafta Sivasspor karşısında takımın güzel benzeri baziçe sergilediğini anlatarak, “Allah’a şükürler olsun epey 6 maçtan bilahare 1 puanla girdiğimiz geçen haftada Volkan Demirel ve ekibinin takıma dokunuşlarını hissettik. Futbolcuların reaksiyonunu birlikte görmüş olduk. 41. dakikadan sonra 10 can artan takımımız, puana güvenilmez ihtiyacı olan, Avrupa’de Türkiye’yi sahne fail Sivas’tan 3 nokta almanın mutluluğunu sağ olsunlar bize yaşattılar.” diyerek konuştu.

Mustafa Özat, ligde bulundukları yerden kıvançlı olmadıklarını ve hedeflerine duyulmak için idare namına çaba göstereceklerini vurguladı.

“Ligde tek menus olmadığımız bire bir yerdeyiz”

Alanyaspor karşısında birlikte galip katılmak istediklerini dile getiren Özat, “Şu dakika ligde hiç menus olmadığımız tıpkısı yerdeyiz. İnanın benek durumuna yaklaşmak istemiyoruz. Bütün yönetim kurulumuz dahi bu şekilde. Sağ olsun fahri başkanımız Lütfü Çekişme ile sürekli enformasyon ederek ve onun yönlendirmeleriyle önümüzü daha da entelektüel söylemek amacıyla uğraşıyoruz. Bu haftaki maçı ahzetmek istiyoruz. Alanyaspor da bulunduğu kaostan kurtulmak istiyor. Biz Yanardağ hocamız ve ekibiyle gani ayrımsız kelle yaptık. İnşallah kişi evimizdeki evvel galibiyeti üstelik alarak taraftarlarımıza 3 fakül ödül ederiz.” ifadelerini kullandı.

Hedef, ligi önce 10 zarfında bitirmek

Zaman başında belirledikleri ligi önce 10 zarfında hatim hedeflerini sürdürdüklerini nâkil Özat, şunları kaydetti:

“Sezon başında evvel 10 dediysek bugün bile geçmiş 10’u değerlendiriyoruz. Başlangıç fena hâlde olmadı, sonuç adamakıllı olsun. Başlangıçlar haddinden fazla çabuk unutulur kâfi kim bu hafta güzeşte haftaki gibi başarımız bitmeme etsin. Istinkâf Etmek meşbu tünelden çıkarak Hatayspor’un akıbet 2 yıldaki layık olduğu puan sıralamasındaki adına dönmesini sağlayıp oradan ufuklara andırmak istiyoruz. Amacımız bu amma oraya akmak için galibiyetler kabul etmek gerekir. Bunlar istemekle olmuyor, çalışarak oluyor.”

Özat, Alanyaspor maçında taraftarın tribündeki yerini alıp takımlarını desteklemesini istediklerini sözlerine ekledi.

Share: