Trabzon’da, “2022 Dede Yahşi Bölgesel Ligler 11. Bölge 2. Kadem Müsabakası” düzenlendi

Trabzon’da, “2022 Ağababa Yahşi Bölgesel Ligler 11. Toprak 2. Etap Müsabakası” tevhit edildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, yarışlar İl Cahillik ve Spor Müdürlüğü ile Triatlon Federasyonu gelişim birliğinde Trabzon’da ilk defa düzenlendi.

Müsabakaya Trabzon’un birlikte Giresun, Rize ve Gümüşhane’den 9 kategoride 90 sportmen katıldı. Yarışma 400 metre yüzme ve 2 bin 400 metre koşun branşlarıyla sona erdi.

Etkinliğe Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Şair Çetiner, Ortahisar Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürü Ecvet Kurt ile federasyon temsilcileri katıldı.

Müsabakada, M1 Erkekler kategorisinde birinci Furkan Külekçi, ikinci Göktuğ Özkaya, üçüncü Büyük Etka Çelik, M1 Kızlar kategorisinde bir numara Eslem Eynur, ikinci Içten Alemda ve üçüncü Ecem Işve Geçek oldu.

M2 erkekler kategorisinde bir numara Yüksek Muazzez Delimsirek, ikinci Recep Metehan Koyun, üçüncü Osman Cebbar, M2 Kızlar kategorisinde bir numara Ecrin Su Başoğlu, ikinci Bulak Yüksekdağ, üçüncü Asya Yüksekdağ, M3 Erkekler kategorisinde ise birinci Mevhibe Kahraman Memiş, ikinci Asalet Ataman, üçüncü Yusuf Kahraman Polat, M3 Kızlar kategorisinde birinci Kraliçe Aktürk, ikinci Sıla Alan ve üçüncü birlikte Zeynep Öney oldu.

Yıldızlar yarışında erkeklerde Gürkan İbrahim Su, kızlarda ise Ceylan Çiçek birinciliği elde etti. Kombinezon, armağan töreni ile sona erdi.

Share: